Taniej za śmieci – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Taniej za śmieci

Taniej za śmieci

Trwa badanie ofert w przetargu na wywóz śmieci w gminie na rok 2016. Choć oficjalnego rozstrzygnięcia jeszcze nie ma, to już wiadomo, że najniższa proponowana stawka to 6,08 zł. To aż 2 zł mniej niż płacimy obecnie

Do zwycięskiej stawki przetargowej gmina dodaje jeszcze koszt obsługi własnej. Obecnie łączna kwota za wywóz śmieci na jednego mieszkańca w gospodarstwie wynosi 10 zł. Jak deklaruje burmistrz Jerzy Zakrzewski, w przyszłym roku kwota ta nie powinna przekroczyć 8 zł.
– Przetarg postanowiliśmy ogłosić już teraz po to, aby mieć czas na ewentualne unieważnienie go, gdyby zaproponowane ceny były dla nas nie do przyjęcia – mówi Zakrzewski, przypominając ubiegłoroczną sytuację, kiedy to późno ogłoszony przetarg spowodował, że włodarze zostali postawieni pod ścianą, a na rozpisanie kolejnego nie było już czasu, bo groziło to przejściową utratą odbiorcy śmieci.
Przetarg, inaczej również niż latach poprzednich, ogłoszono aż na 27 miesięcy. Zdaniem burmistrza choć obawy były, to gmina wyszła na tym korzystnie.
– Daje nam to gwarancję, że przez ten czas cena za śmieci nie pójdzie w górę – mówi Zakrzewski. – Oczywiście w umowie jest zapis, że odbiorca może w uzasadnionych warunkach tę cenę podnieść, ale najpierw musi udowodnić, że okoliczności, na które się powołuje, mają realny wpływ na obsługę firmy. Mam nadzieje, że do takich okoliczności jednak nie dojdzie – dodaje. (mag)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

soluch

Janusz Soluch na czele rady

Jarosław Jędrysiak27 maja 2020
dzien-samorzadowca

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA SAMORZĄDOWCA

Ewa Chojnacka27 maja 2020
urzad

Kłobuckie ulgi w czynszach

Jarosław Jędrysiak26 maja 2020
pszok

GODZINY PRACY PSZOK PONOWNIE PRZYWRÓCONE

Ewa Chojnacka25 maja 2020
policja

Poderżnął gardło psu

Jarosław Jędrysiak24 maja 2020
szpital

Koronawirus w kłobuckim szpitalu!

Jarosław Jędrysiak23 maja 2020