XXVIII Mistrzostwa Polski Taekwon-Do w Kłobucku – Gazeta Kłobucka
Nasz patronat

XXVIII Mistrzostwa Polski Taekwon-Do w Kłobucku

XXVIII Mistrzostwa Polski Taekwon-Do w Kłobucku

W dniach 26-27 września w hali sportowej kłobuckiego gimnazjum odbędą się XXVIII Mistrzostwa Polski w Taekwon-Do ITF Seniorek i Seniorów. Elita polskiego taekwon-do, czyli „najlepsi z najlepszych”, powalczą o tytuły mistrzów Polski w 2015 r.

Uczestników mistrzowskiej imprezy wyłoniły dwa wcześniejsze ogólnopolskie turnieje, tj. Puchar Polski w Ciechanowie oraz Grand Prix Polski w Pruszczu Gdańskim. Na matach w Kłobucku do rywalizacji przystąpi około 160 zawodników i zawodniczek z 30 klubów, którzy powalczą o komplety medali w indywidualnych i drużynowych układach, indywidualnych i drużynowych walkach, indywidualnych technikach specjalnych oraz testach siły, a także w walkach tradycyjnych. Nad właściwym sportowym przebiegiem oraz bezpieczeństwem ogólnopolskich zawodów będzie czuwało 29 licencjonowanych sędziów Polskiego Związku Taekwon-Do.
W pierwszym dniu, tj. w sobotę 26 września, uczestnicy mistrzowskiej imprezy będą rywalizować na czterech planszach w konkurencji układów oraz w walkach indywidualnych. Na piątej macie zostanie przeprowadzona rywalizacja w konkurencji indywidualnych technik specjalnych. Drugi dzień zawodów, czyli niedziela 27 września, to w większości emocjonujące konkurencje drużynowe oraz indywidualne walki kobiet i mężczyzn. W tym dniu odbędzie się również widowiskowa konkurencja – indywidualne testy siły.
Gospodarzem i głównym organizatorem XXVIII Mistrzostw Polski Taekwon-Do jest Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Orient Kłobuck, który od kilkunastu lat z powodzeniem organizuje wiele turniejów o zasięgu ogólnopolskim, m.in. Puchary Polski, Grand Prix Polski, czy regionalnym (np. Kłobucki Taekwon-Do Cup). Współorganizatorami mistrzowskiej imprezy są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Taekwon-Do w Lublinie, Śląski Okręgowy Związek Taekwon-Do w Częstochowie, Starostwo Powiatowe w Kłobucku oraz Gmina Kłobuck. Partnerami największej pod względem rangi sportowej imprezy w historii powiatu kłobuckiego są firmy: Eltrox z Częstochowy, Kesmet z Krzepic oraz Protonet z Piekar Śląskich (oddział w Kłobucku).
Nowością będzie relacja na żywo w internecie w jakości HD, podczas której można będzie zobaczyć rywalizację zawodników z każdej planszy oddzielnie. Na matach w kłobuckiej hali można będzie podziwiać sportowe umiejętności wielu indywidualnych mistrzów świata czy Europy, a także zdobywców Pucharu Świata i Europy. Co najważniejsze, nie zabraknie również wychowanki kłobuckiego Orientu, mistrzyni świata Eweliny Zając (obecnie . Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-Do). Patronat honorowy nad Mistrzostwami Polski w Taekwon-Do objął starosta kłobucki Henryk Kiepura, a sportowy – mistrzyni olimpijska (Ateny 2004 r.) w pływaniu Otylia Jędrzejczak oraz trzykrotna mistrzyni świata w taekwon-do Joanna Paprocka.
– Jest to kolejne wielkie święto taekwon-do w powiecie kłobuckim oraz gminie Kłobuck. Wszystkich serdecznie zapraszam do hali kłobuckiego gimnazjum w dniach 26-27 września, aby mogli zobaczyć taekwon-do na najwyższym światowym poziomie. W sobotni wieczór odbędzie się finałowa gala, podczas której można będzie zobaczyć finały wybranych kategorii mistrzostw oraz pokazy taekwon-do, judo, tańca towarzyskiego i freestyle football. Na bieżąco można śledzić przygotowania do Mistrzostw Polski na oficjalnej stronie tej imprezy pod adresem www.mptkd2015.pl – informuje główny organizator mistrzowskiej seniorskiej imprezy, a zarazem prezes ULKS Orient Kłobuck, Sławomir Jaskuła.
Patronat prasowy nad Mistrzostwami Polski w Taekwon-Do objęła „Gazeta Kłobucka”. (Sas)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Nasz patronat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Nasz patronat

2

Kreacje na wybiegu

Redakcja19 września 2015