Sport

Oksza Łobodno wiceliderem

Trzy kolejne wygrane Okszy Łobodno zaowocowały awansem podopiecznych grającego trenera Tomasza Kasprzyka na pozycję wicelidera. Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie z Orłem Kiedrzyn z kolejnych 3 punktów cieszyła się odmłodzona drużyna Naprzodu Ostrowy

Po ubiegłotygodniowej wygranej 3:2 (3:0) w gminnych derbach z Błękitnymi Libidza tym razem Znicz Kłobuck 2:2 (2:1) zremisował z Sokołem Wręczyca Wielka. Prowadzenie dla Sokoła już w 4. minucie uzyskał Bartosz Bartelak. Dziewięć minut później wyrównał Tymoteusz Tekieli, a na prowadzenie Znicza wyprowadził w 26. minucie Karol Makles. Wyrównującego gola uzyskał w 61. minucie Sebastian Zając. Obydwa zespoły zarówno w pierwszej, jak również drugiej połowie posiadały sytuacje do zmiany końcowego wyniku. W samej końcówce znakomitą interwencją po soczystym uderzeniu z pola karnego zawodnika Sokoła popisał się Robert Toporek. W wygranym 5:1 (3:1) wyjazdowym spotkaniu z Maratonem Walenczów bramki dla Okszy strzelali Tomasz Turek (2), Przemysław Zakrzewski, Łukasz Kostek oraz samobójczą Dawid Poliszewski.(Sas)