Parzymiechy, sport

Jesienne międzynarodowe bieganie w Parzymiechach

Na ósmym miejscu linię mety minął najlepszy biegacz naszego powiatu Jarosław Grabowski (KB Florian Zajączki Drugie), który zarazem wywalczył trzecie miejsc w kat. wiekowej M16.
STANISŁAW WRZESIŃSKI

Biegacze i biegaczki z Ukrainy zdominowali rywalizację w XXXVII Ogólnopolskim Trzeźwościowym Jesiennym Biegu im. red. Tomasza Hopfera w Parzymiechach. Spośród sześciu miejsc na podium w klasyfikacjach generalnych kobiet i mężczyzn stanęli na pięciu. Dominacji biegaczek zza wschodniej granicy oparła się jedynie brązowa medalista Mistrzostw Polski w Półmaratonie Karolina Pilarska; podobnie jak w roku ubiegłym, triumfowała wśród kobiet

Reprezentantka lublinieckiej Mety przebiegła 10-kilometrowa trasę w czasie 35,43, wyprzedzając trzy Ukrainki: Dianę Kyrychuk (Kovel – 37,22), znaną na trasach biegowych naszego powiatu Natalię Batrak (Prefabet Śniadowo Łomża – 38,00) oraz Natalię Olinyk (LKB Luchesk – 38,48). Wśród mężczyzn z bardzo dobrym wynikiem 30,27 zwyciężył Ruslan Savczuk (Achilles Leszno) przed Iurii Grytsakiem (LKB Luchesk – 30,32) oraz Vołodymyrem Timashovem (Achilles – 32,05). Na czwartym miejscu finiszował najlepszy z Polaków Łukasz Grajcar (Budowlani Częstochowa). Piąty był triumfator wrześniowego Ogólnopolskiego Biegu Szlakiem Jana Długosza w Kłobucku Przemysław Chatys (AZS Politechnika Opolska). Na ósmym miejscu wbiegł na metę najlepszy biegacz powiatu kłobuckiego, czyli Jarosław Grabowski (KB Florian Zajączki Drugie – 34,43), a 10 sekund za nim Mateusz Pawełczak (GOKiS Panki). 18. miejsce wywalczył powracający na biegowe trasy po rocznej kontuzji Mariusz Ściebura (Dankowice Drugie – 38,36). Na 166. miejscu przybiegł natomiast twórca jednej z najstarszych imprez biegowych w Polsce, a obecnie emerytowany terapeuta miejscowego NZOZ OTU, Witold Pawłowski.
W klasyfikacji mieszkańców gminy Lipie zwyciężyli Kornelia Kuc (Parzymiechy – 1,01,12) oraz Andrzej Wieloch (Leśne Dziadki Parzymiechy – 43,20). Na trzecim miejscu w kat. wiekowej M16 uplasował się Jarosław Grabowski. W tej samej kat. wiekowej wśród kobiet trzecia była Julia Turek z Miedźna. Czwarte miejsce w M30 wywalczył mieszkaniec Kłobucka Tomasz Sosnowski (Meta Lubliniec), w M40 drugi był Sylwester Mazela (NGB), a czwarty Krzysztof Nagłowski (Spartakus Krzepice). Natomiast w M50 trzecie miejsce zajął Jacek Lubczyński (NGB), a piąty w M60 był Antoni Dądela (Florian).
W klasyfikacji OPEN nordic walking zwyciężyli Aneta Dmowska(Gwoździany – 32,13) oraz utytułowany Grzegorz Dors (ULKS Run Podkowa Janów – 28,47). Wśród kobiet na ósmym miejscu przymaszerowała Bożena Winecka z Przystajni; wśród mężczyzn trzecie miejsce wywalczył Piotr Kilan (NGB Kłobuck), a siódmy był Stanisław Filak (Florian). Wśród mieszkańców Gminy Lipie najlepszy był Dariusz Foltyniewicz (Parzymiechy).
Bieg główny (10 000 metrów) ukończyło 170 uczestników (w tym 26 biegaczek) oraz 35 zwolenników nordic walking, którzy rywalizowali na krótszym dystansie 5 km. Trzy najlepsze kobiety i trzej mężczyźni w biegu głównym zostali uhonorowani nagrodami finansowymi, a każdy uczestnik po minięciu linii mety otrzymał pamiątkowy medal. W ramach międzynarodowej imprezy biegowej, odbywającej się na terenie parku Ośrodka Terapii Uzależnień w Parzymiechach, odbyło się również 10 biegów przedszkolaków, dzieci i młodzieży na dystansach od 100 do 1 100 metrów, w których rywalizowała rekordowa liczba 221 uczestników. Triumfowali: (bieg przedszkolaka): Nikola Treścińska (Bystrzanowice) i Szymon Osiewacz (Lipie); (bieg kl. I-II): Julia Uznańska (Praszka) i Szymon Krótki (Lubliniec); (kl. III-IV): Wiktoria Ślusarczyk (Zajączki Drugie) i Patryk Grzyb (Klesniska); (kl. V-VI): Zuzanna Gancarek (NGB Kłobuck) i Damian Stegliński (Gana); (gimnazjum): Julia Pyrak (GOKiS Panki) i Przemysław Kilan (Opatów). (Sas)

ZDJĘCIE

Obraz 1 z 1

Najlepszy w biegu przedszkolaka Szymon Osiewacz z Lipia na rękach bardzo dobrze biegającej w przeszłości mamy Anny.