Działają już od 20 lat – Gazeta Kłobucka
Zawady

Działają już od 20 lat

20-lecie emeryckiej organizacji świętowano podczas spotkania w restauracji w Zawadach.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Działają już od 20 lat

Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Popowie istnieje od 1995 r. W poprzedni czwartek podczas uroczystego spotkania w Zawadach świętowano więc 20-lecie tej organizacji

To organizacja całkiem duża, bo licząca obecnie aż 66 członków. Ponad 50 z nich wzięło udział w uroczystym spotkaniu jubileuszowym, które odbyło się 15 października w restauracji w centrum Zawad. W związku z rocznicą zarząd koła zaprosił na spotkanie także gości specjalnych: przewodniczącego zarządu powiatowego kół emerytów Mariana Górę oraz delegację z miejscowego urzędu gminy na czele z wójtem Bolesławem Świtałą i przewodniczącym rady Henrykiem Wróżem.
Jak często bywa, i tutaj jubileusz wykorzystano do uhonorowania osób, które najdłużej wnoszą swój wkład w działalność koła. Członkowie z najdłuższym stażem organizacyjnym otrzymali specjalne podziękowania. Przypomniano także osiągnięcia koła, jego udział w różnych imprezach kulturalnych – powiatowych i gminnych – zwłaszcza w postaci występów chórku „Seniorzy”. Koło rzecz jasna organizuje także spotkania okolicznościowe we własnym gronie: opłatkowe, na Dzień Kobiet, andrzejkowe. Podczas Dnia Inwalidy odwiedza chorych. Generalnie stara się wpierać aktywność swoich członków.
– Uczestniczymy w gimnastyce dla seniorów, korzystając też ze ścieżki zdrowia z przyrządami, która jest w Zawadach. W sezonie wyjeżdżamy nad morze. Jeździmy do Uniejowa na 1-dniowe wycieczki na baseny termalne, aby poprawić swą kondycję i nabrać sił do dalszej pracy – wymienia kolejne przykłady kierująca od 11 lat kołem z gminy Popów przewodnicząca Irena Trojak. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zawady

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Zawady

remont

Centrum Usług Społecznościowych w dawnym przedszkolu

Jarosław Jędrysiak14 października 2020
alkomat

Pijany rąbnął w płot

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2020
K - Tirem potrącił pieszą (1926) + fot

Tirem potrącił pieszą

Jarosław Jędrysiak9 lutego 2020
NOWY-ROK-ZAWADY

Wspólnie witali Nowy Rok

Jarosław Jędrysiak12 stycznia 2020
autobus-policja

Upewnij się, że dziecko pojedzie bezpiecznie

Jarosław Jędrysiak12 stycznia 2020
K - Rączka gotował z Jutrzenką 1

Rączka gotował z Jutrzenką

Ewa Chojnacka31 lipca 2019