Haftowany Matejko do obejrzenia – Gazeta Kłobucka
Przystajń

Haftowany Matejko do obejrzenia

GMINAPRZYSTAJN.PL
Haftowany Matejko do obejrzenia

Kilka ciekawych propozycji przygotował dom kultury w Przystajni na najbliższy weekend. Główna – to wizyta gigantycznego haftu „Bitwa pod Grunwaldem”

Główna atrakcja weekendu, dla której zobaczenia warto się pofatygować osobiście, to ogromnych rozmiarów – 4 na ponad 9 metrów – haftowany obraz, replika namalowanej przez Jana Matejkę „Bitwy pod Grunwaldem”. Dzieło pochłonęło ponad 4 lata pracy wieloosobowego zespołu. Jest wystawiane z reguły dość krótko w każdym kolejnym miejscu, dokąd trafi, dlatego warto nie odkładać wizyty i zobaczyć gigantyczne dzieło na własne oczy. Haft jest tak ogromny, że wystawiany będzie w Hali Sportowej w Przystajni. Otwarcie wystawy jest przewidziane na dzisiaj, na godzinę 16.30. Podczas uroczystości wystąpi Michał Kula, aktor częstochowskiego Teatru im. A. Mickiewicza, a także uczniowie z Boru Zajacińskiego, laureaci konkursu recytatorskiego oraz zespół „Koniczynki”. W sobotę jako imprezę towarzyszącą przewidziano pojedynek scrabblowy – turniej rankingowy Polskiej Federacji Scrabble. Obraz będzie wówczas dostępny dla zainteresowanych w godzinach od 9.00 do 20.00. W niedzielę od 15.30 odbędzie się wieczornica – z koncertami m.in. uczniów z Przystajni, orkiestry dętej i zespołu „Lawenda” oraz z dodatkowymi atrakcjami popularyzującymi historię. W poniedziałek haft „Bitwa pod Grunwaldem” będzie jeszcze dostępny dla zwiedzających w godzinach od 9.00 do 20.00. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Kasia

    17 listopada 2015 at 07:42

    Obraz super ale te Koniczynki i Lawenda pasują do tego jak wół do karety – słuchać żal. Za to występy dzieci były bardzo dobrze przygotowane. Szkoda że nikt z władz gminy nawet nie podziękował dzieciakom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przystajń

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Przystajń

K - Zaczipuj psiaka za darmo (1068) + fotA

Zaczipuj psiaka za darmo

Jarosław Jędrysiak12 lutego 2020
azbest-1

Wnioski na azbest

Jarosław Jędrysiak30 stycznia 2020
K - Dobudują wodociągi (1921) + fot

Dobudują wodociągi

Jarosław Jędrysiak12 listopada 2019
K - Aktywna biblioteka (3548) + fot

Aktywna biblioteka

Jarosław Jędrysiak7 listopada 2019
najbogatsi radni

Najbogatsi radni z Przystajni

Jarosław Jędrysiak26 września 2019
K - Sieciaki i bezpieczeństwo w internecie 1

„Sieciaki” i bezpieczeństwo w internecie

Jarosław Jędrysiak5 września 2019