Bać się biogazowni? – Gazeta Kłobucka
Krzepice

Bać się biogazowni?

Burmistrz dziwi się wątpliwościom co do biogazowni. Przypomina, że wcześniej naciskano na jej powstanie, by zredukować problem odzwierzęcego fetoru na ulicach miasta.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Bać się biogazowni?

Odzwierzęcy fetor w Krzepicach to problem nie tylko uciążliwy, ale i dla miasta w pewnym sensie nieco wstydliwy. Także na naszych łamach kilka razy znajdowały już miejsce artykuły, w których poruszany był problem smrodu gnojowicy, który od czasu do czasu snuje się po krzepickich ulicach, a pod miastem bywa trudny do wytrzymania

Jarosław Jędrysiak

Jako winowajca bywała wskazywana tuczarnia pod miastem. Ale źródeł niemiłego zapachu jest więcej, więc nie wszystko należy zwalać na nią.
– To nie jedyne miejsce, skąd może pochodzić ten nieprzyjemny zapach, dlatego nie warto tu o wszystko posądzać tego akurat zakładu. Gdy np. woń taka była odczuwalna przed kilkoma dniami, gdy była akurat sesja rady miejskiej, to nie pochodziła ona z fermy, ale z zupełnie innego zakładu. Dodam, że jako urząd jesteśmy w kontakcie z takimi zakładami i staramy się uczulać, by te etapy produkcji, które są nieuniknione, a generują fetor, planować w takich terminach, które są mało uciążliwe. Czyli np. nie w czwartek, gdy jest targ albo nie w święta – mówi burmistrz Krzepic, gdy podczas rozmowy o możliwości powstania biogazowni wspominamy mu o jednym z niedawnych przypadków, gdy w mieście na ulicach mocno śmierdziało.
Niezależnie od tego, że źródeł niepożądanych odzwierzęcych zapachów może być więcej, jednym z tych wskazywanych była i bywa nadal tuczarnia przy drodze do Dankowa. Biogazownia, o której się w Krzepicach teraz dyskutuje na forum samorządu, miałaby powstać właśnie tutaj. To dobra czy zła wiadomość?

Czytaj więcej w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Krzepice

XVI Grand Prix Krzepic1

XVI Grand Prix Krzepic

Stanisław Wrzesiński24 lutego 2020
Liswarta Krzepice

Liswarta Krzepice halowym mistrzem trampkarzy

Stanisław Wrzesiński21 lutego 2020
K - Mleczarnia już na sprzedaż (846) + fot

Mleczarnia już na sprzedaż

Jarosław Jędrysiak20 lutego 2020
K - Kozielewski - mistrz i nauczyciel 1

„Kozielewski – mistrz i nauczyciel”

Jarosław Jędrysiak14 lutego 2020
telewizor

PRL z bliska

Jarosław Jędrysiak14 lutego 2020
K - Krzepice bez cyfrowych analfabetów (1658)

Krzepice bez cyfrowych analfabetów

Jarosław Jędrysiak12 lutego 2020