„Afera” po raz drugi, a to nie koniec – Gazeta Kłobucka
Wręczyca Wielka

„Afera” po raz drugi, a to nie koniec

Aktorzy z „Teatru Wręcz” po raz drugi wystąpili na deskach GOK Wręczyca Wielka ze sztuką „Afera o kawalera”.
STOWARZYSZENIE „TEATR WRĘCZ”
„Afera” po raz drugi, a to nie koniec

KULTURA. Stowarzyszenie Wręczyckich Inicjatyw Kulturalnych „Teatr Wręcz” ponownie wystawiło w Gminnym Ośrodku Kultury sztukę pt. „Afera o kawalera”. Zapowiada kolejne występy i nowe spektakle

Tę osadzoną w latach 20. sztukę komediową można było obejrzeć ponad cztery miesiące temu na inauguracji I Wręczyckiego Lata Kulturalnego 2015 „Okno na kulturę”, także organizowanego zresztą przez członków stowarzyszenia. W minioną sobotę publiczność z Wręczycy i nie tylko miała okazję zobaczyć ją po raz drugi, choć dla niektórych była to zapewne dopiero premiera.
Znów nie zabrakło humoru, intrygi i niespodziewanych zwrotów akcji, piosenek wykonywanych na żywo oraz galerii barwnych postaci.
– Wyszło nam chyba jeszcze lepiej niż za pierwszym razem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji i samego występu – mówi Magdalena Pietrulewicz, prezes stowarzyszenia.
Działalność grupy sympatyków teatru systematycznie się rozwija. Stowarzyszenie niedługo będzie miało swoją własną siedzibę, a ze swoimi spektaklami wyjdzie poza wręczycką gminę. Jak poinformowała GK prezes „Teatru Wręcz”, pojawiło się kilka ofert dotyczących wystawienia „Afery o kawalera” także gdzie indziej.
– Na pewno jeszcze w tym roku wystawimy „Aferę” w Częstochowie i na pewno wystawimy ją w Kłobucku, ale kiedy, to się jeszcze okaże – mówi Magdalena Pietrulewicz.
Grupa równolegle pracuje już nad nowymi sztukami. Będzie to „Moralność pani Dulskiej” i bajka dla dzieci, choć niekoniecznie dla tych najmniejszych. Organizacja „Okna na kulturę” natomiast w znacznej mierze przyczyniła się do tego, że marszałek województwa przyznał wręczyckiemu sołectwu trzecie miejsce w tegorocznym konkursie „Piękna wieś województwa śląskiego” (kategoria „Najlepsze Przedsięwzięcie Odnowy Wsi”). Podczas dorocznego Forum Sołtysów Województwa Śląskiego, które odbyło się w październiku, nagrodę odebrał sołtys Robert Broś, który sam zresztą zgłosił Wręczycę do konkursu. Gratulujemy! (PW)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wręczyca Wielka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wręczyca Wielka

K - Mieszkańcy pomogą, by śmieci były tańsze (8500) + fot

Mieszkańcy pomogą, by śmieci były tańsze?

Jarosław Jędrysiak26 lutego 2020
gmina skazana

Gmina skazana na Stracha?

Jarosław Jędrysiak20 lutego 2020
K - Czołówka na Częstochowskiej (1610) + fot

Czołówka na Częstochowskiej

Jarosław Jędrysiak17 lutego 2020
K - Ile tracą na reformach (2304) + fot

Ile tracą na reformach?

Jarosław Jędrysiak4 lutego 2020
K - Władza tłumaczy się ze śmieci (2754) + fot

Władza tłumaczy się ze śmieci

Jarosław Jędrysiak3 lutego 2020
K - Koncert Noworoczny 1

Koncert Noworoczny

Jarosław Jędrysiak26 stycznia 2020