Sport

„Delfin” rozpoczął nowy sezon w Oleśnicy

Młodzi zdobywcy medali wraz z trenerami.
KP „DELFIN” KŁOBUCK

Na początku sezonu, po krótkim okresie „rozpływania”, zawodnicy kłobuckiego Klubu Pływackiego „Delfin” wzięli udział w imprezie pływackiej – Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Torpeda Cup w Oleśnicy. Trenerzy „Delfina” wybrali 38 zawodników, którzy mieli pokazać się na zawodach z jak najlepszej strony

Zawody w Oleśnicy, jak co roku, przyciągnęły najlepsze kluby, głównie z województwa dolnośląskiego. Były to m.in. AZS AWF Wrocław, Juvenia Wrocław, ale też Rekin Świebodzice, Włókniarz Kalisz, czy klub Wankan Legnica. Poziom sportowy stał na niezwykle wysokim poziomie jak na początek sezonu.
Dorobek „Delfina” w tych zawodach to pięć medali (3 srebrne i 2 brązowe). Dwa srebrne medale zdobył Kacper Rudzki (2004), zajmując 2. miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz również 2. miejsce tym samym stylem na dystansie dwa razy dłuższym. W stylu klasycznym dwa medale (srebrny oraz brązowy) zdobył Kajetan Wydmuch (2004). Również w stylu motylkowym Michał Mika (2005) wywalczył brąz.
– Należy podkreślić, że zdobyliśmy kilka czwartych miejsc. Zawodników Adama Jeziorskiego czy Tomasza Profica od podium dzieliły setne sekundy – podkreśla trener Kuberski.
Wielu zawodników pokonało swoje najlepsze do tej pory rezultaty życiowe, co pozwala patrzeć z optymizmem w dalszą część sezonu. Opiekunami podczas zawodów byli trenerzy Mariusz Kuberski i Michał Kalke oraz rodzice zawodników. (opr. red.)