Koszykówka

Dwie ważne wygrane GOKiS-u Panki

Podczas wygranego 94:84 spotkania z Mustafem w drużynie GOKiS-u Panki znakomicie zaprezentował się, zdobywając 28 punktów, grający również w II-ligowej częstochowskiej Politechnice Szymon Rynkiewicz.
STANISŁAW WRZESIŃSKI

Od dwóch ważnych wygranych z GCKiR-em Konopiska oraz UKS-em Mustaf Częstochowa rozpoczęli drugą, rewanżową rundę częstochowskiej ligi okręgowej koszykarze liderującego GOKiS-u Panki

Stanisław Wrzesiński

Najlepsi po pierwszej rundzie podopieczni grającego trenera Michała Sarana najpierw w wyjazdowym, niezwykle emocjonującym pojedynku 87:81 (20:23, 15:17, 23:20, 29:21) pokonali GCKiR Konopiska. Prowadzona przez Rafał Motyla koszykarska drużyna z Konopisk w przerwie międzyrundowej znacznie się wzmocniła, pozyskując posiadającego 210 cm wzrostu środkowego Łukasza Bąka (również II-ligowa KK Polonia Bytom), Mateusza Gazarkiewicza z II-ligowej częstochowskiej Politechniki oraz Krzysztofa Korkusa (ostatnio UKS Dwójka Kamienica Polska, a wcześniej Czarny Lans Czarny Las). Dla GOKiS-u punkty w tym spotkaniu zdobyli: Szymon Rynkiewicz (22), Michał Saran (15), Patryk Gawroński (13), Marcin Sawicki (12), Rafał Nowak (11), Mateusz Bajor i Dariusz Dędek (po 6) oraz Michał Bekus (2). Dla gospodarzy najcelniej rzucali Krzysztof Korkus (29), Łukasz Bąk (21) oraz Konrad Bendkowski (16).
– W Konopiskach po dwóch przegranych kwartach w trzeciej rozpoczęliśmy odrabianie strat. Niemniej na pierwsze meczowe prowadzenie 79:77 wyszliśmy dopiero na zaledwie minutę przed jego zakończeniem. Potem gospodarze doprowadzili do wyrównania 79:79. Końcowy sukces zapewniło nam sześć kolejnych zdobytych punktów – wspomina ciężkie i emocjonujące, ale, co najważniejsze, zwycięskie spotkanie drugi grający trener GOKIS-u Panki, Bartłomiej Saran.
W drugim spotkaniu II rundy nadspodziewanie pewnie GOKiS 94:84 (27:18, 23:12, 22:19, 22:35) zwyciężył posiadającego w swoim składzie II-ligowych koszykarzy (m.in. Nikodema Kowalskiego, Przemysława Łaszewskiego czy Mateusza Gulińskiego) częstochowskiego Mustafa. W niektórych fazach spotkania GOKiS prowadził nawet z prawie 30-punktową przewagą. Goście zerwali się do odrabiania strat w ostatniej, IV kwarcie, którą rozstrzygnęli zdecydowanie na własną korzyść 35:22, ale w całym spotkaniu musieli uznać wyższość koszykarskiego lidera z Panek. Dla GOKiS-u punkty w tym meczu uzyskali: Szymon Rynkiewicz (28, 6 x 3), Rafał Nowak (22), Michał Saran (17), Marcin Sawicki (11), Patryk Gawroński (8), Mateusz Bajor (6), Michał Bekus i Tomasz Koślik (po 2). Dla Mustafa najwięcej punktów zdobyli: Nikodem Kowalski (23), Adrian Płaczek (19, 5×3), Mateusz Guliński (17, 4×3) oraz Michał Czekaj (10).
Na prośbę przeciwnika, tj. częstochowskiego Basketballu Attyka Team, zostało przełożone poniedziałkowe (25.01.) spotkanie III kolejki rundy rewanżowej w Pankach. W najbliższym pojedynku GOKiS spotka się na wyjeździe w poniedziałek (01.02.) z ubiegłorocznym mistrzem Foxbergiem Częstochowa, z którym w I rundzie wygrał 93:85.

Inne wyniki (II runda): Foxberg Częstochowa-CTC AZS Politechnika Częstochowska 86:53, UKS Żeromski Częstochowa-UKS Mustaf Częstochowa 65:90, Basketball Attyka Team Częstochowa-Basket Akademia Sportowa Lubliniec 113:87, UKS Żeromski Częstochowa-UKS Dwójka Kamienica Polska 43:93.