Wręczyca Wielka

Huragan Jezioro halowym mistrzem gminy

Zwycięska drużyna Huragana Jezioro z grającym trenerem Pawłem Labochą oraz prezesem klubu Arturem Żyłką (w górnym rzędzie z prawej).
STANISŁAW WRZESIŃSKI

HALOWA PIŁKA NOŻNA. Beniaminek okręgówki Huragan Jezioro, pokonując po dogrywce 2:1 (1:1, 1:0) zajmującą 4. miejsce w grupie pierwszej A klasy częstochowskiej Olimpię Truskolasy, triumfował w XVI Mistrzostwach Gminy Wręczyca Wielka w Halowej Piłce Nożnej Seniorów o Puchar Wójta Gminy. Piłkarze z Jeziora tym samym przełamali czteroletnią hegemonię Amatora Golce, który niespodziewanie zajął dopiero 5. miejsce

Stanisław Wrzesiński

W emocjonującym finale do ostatniej minuty, po celnym trafieniu grającego trenera Marcina Zalewskiego, prowadziła złożona w większości z nastoletnich piłkarzy Olimpia Truskolasy. Wyrównującego gola uzyskał na 40 sekund przed zakończeniem pojedynku finałowego Jakub Chyra. Również w ostatniej minucie dogrywki „złotą bramkę” na wagę halowego mistrzostwa gminy uzyskał Jarosław Szymanek. Zwycięska drużyna Huragana otrzymała w nagrodę okazały puchar ufundowany przez wójta gminy Henryka Krawczyka. Powyższa wygrana jest pierwszym sportowym sukcesem nowego zarządu klubu, któremu obecnie prezesuje Artur Żyłka (zastąpił Roberta Biernackiego). I być może będzie również ważnym piłkarskim impulsem dla zajmującej obecnie ostatnie miejsce w grupie pierwszej częstochowskiej okręgówki drużyny do ciężkiej walki o pozostanie w tej klasie rozgrywkowej na wiosnę.
W gminnych mistrzostwach w hali sportowej Zespołu Szkół we Wręczycy Wielkiej rywalizowało sześć drużyn: Amator Golce i Huragana Jezioro (kl. okręgowa), A-klasowe zespoły Sokoła Wręczyca Wielka i Olimpii Truskolasy, B-klasowy Junior Szarlejka oraz Płomień Borowe (który na bazie obecnego zespołu młodzieżowego planuje zgłoszenie seniorskiej drużyny do B-klasowych rozgrywek sezonu 2016/2017). W eliminacjach grupowych późniejszy zwycięzca z Jeziora natrafił na duży piłkarski opór ze strony Płomienia Borowe już w pierwszym turniejowym spotkaniu. Ostatecznie wygrał 4:2, jednak przegrywał 0:1 po golu Patryka Maja oraz remisował 2:2, zapewniając sobie końcowy sukces w ostatnich dwóch minutach.
W grupie B dwie porażki 1:2 z Sokołem Wręczyca Wielka i 0:3 z liderującym w grupie pierwszej B klasy częstochowskiej Juniorem Szarlejka poniósł występujący w klasie okręgowej znacznie przetrzebiony licznymi kontuzjami (brak sześciu podstawowych zawodników) ubiegłoroczny triumfator Amator Golce. W półfinałach Olimpia Truskolasy 3:2 (dwie bramki Mateusza Jędrysiaka) pokonała Juniora, a Huragan pewnie (dwa celne trafienia Kamila Jakubowskiego) zwyciężył Sokoła Wręczyca Wielka (w którym z dobrej strony zaprezentował się grający trener Wojciech Dawidowski).
Trzecie miejsce po wygranej 4:2 (dwie bramki Mateusza Koćwina) z Juniorem wywalczył Sokół Wręczyca Wielka. Na otarcie przysłowiowych piłkarskich łez w pojedynku o 5. miejsce Amator Golce wysoko 7:0 pokonał Płomień Borowe.
Trenerzy, sędziowie i organizatorzy najlepszym piłkarzem wybrali Marcina Zalewskiego (Olimpia), który zdobywając 8 bramek, został zarazem najlepszym strzelcem mistrzostw. Najlepszym bramkarzem uznano Jakuba Leśkiewicza, a piłkarskim „odkryciem” – Mateusza Antonika (obaj Sokół).

Klasyfikacja końcowa: 1. Huragan Jezioro (Kamil Drynda (br), Daniel Gruca, Kamil Jakubowski, Mateusz Mandat, Michał Bajur, Jarosław Szymanek, Jakub Chyra, Łukasz Fijałkowski, Karol Zdunek, Patryk Beleć, Krystian Wilk; grający trener: Paweł Labocha), 2. Olimpia Truskolasy, 3. Sokół Wręczyca Wielka, 4. Junior Szarlejka, 5. Amator Golce, 6. Płomień Borowe.