Ogarnęła ich mania czytania – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Ogarnęła ich mania czytania

Uczestnicy musieli odczytać fragment prozy Andrzeja Sapkowskiego z odpowiednią interpretacją.
GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA II W KŁOBUCKU
Ogarnęła ich mania czytania

KONKURS. W roku szkolnym 2015/2016 w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kłobucku wdrożono kilka innowacji pedagogicznych. Jedną z nich jest „Mania czytania”. To m.in. kontrdziałanie na dające się zaobserwować spadające zainteresowania czytelnicze młodzieży oraz odpowiedź na projekty edukacyjne MEN zmierzające do popularyzacji czytelnictwa

W ramach tej innowacji stworzono kółko czytelnicze, którego członkowie mogli przeprowadzić wiele inspirujących działań: poznali pracę księgarzy, bibliotekarzy, zapoznali się z zasobami czytelni, bibliotek miejskich i pedagogicznych, poszerzyli też słownik pojęć czytelniczych i pogłębiali umiejętności różnych technik czytania.
Największą jednak przyjemność sprawiło wszystkim zorganizowanie „Maratonu czytania”. Do udziału w nim zgłosiło się ponad 70 uczestników z całej społeczności szkolnej – uczniowie, nauczyciele, rodzice, a nawet duety. Każdy z nich miał do przeczytania fragment prozy cieszącego się światową popularnością pisarza – Andrzeja Sapkowskiego.
Od godziny 8. do 14.30 udało się odczytać na głos i z odpowiednią interpretacją jego dwa opowiadania. Uczestnicy zgłaszali się do specjalnie zaaranżowanej sali, aby tam móc się zaprezentować. Mogli też wysłuchać swoich „rywali” i skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez organizatorów. Każdy z nich otrzymał drobne upominki, ale też z niecierpliwością oczekiwał na wyniki – specjalnie powołana komisja wytypowała bowiem laureatów i wyróżnionych, zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych. Wszyscy zgodnie stwierdzili, iż było to bardzo ciekawe doświadczenie. Deklarowali również udział w podobnych przedsięwzięciach.
Jesteśmy przekonane, że założone przez nas cele zostały osiągnięte. Cieszymy się, że w naszej młodzieży tkwi tak duży potencjał – mówiły organizatorki, Aneta Kukuła i Żaneta Kęsik. (oprac. red.)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

chodnik1

II ETAP BUDOWY CHODNIKA PRZY ULICY ANDERSA W KŁOBUCKU

Ewa Chojnacka3 lipca 2020
czek

CZEK DLA GMINY KŁOBUCK W RAMACH #TARCZADLASAMORZĄDÓW

Ewa Chojnacka26 czerwca 2020
zyczenia

Zakończenie roku szkolnego – życzenia

Ewa Chojnacka26 czerwca 2020
laptopy

LAPTOPY DLA SZKÓŁ

Ewa Chojnacka25 czerwca 2020
pasy-jasna

POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH GMINNYCH

Ewa Chojnacka19 czerwca 2020
urzad

Zaprojektują otoczenie urzędu

Jarosław Jędrysiak17 czerwca 2020