Zakrzewski rezygnuje z burmistrza – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Zakrzewski rezygnuje z burmistrza

Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, burmistrz od dawna wspominał o internetowym hejcie na jego osobę.
ARCHIWUM
Zakrzewski rezygnuje z burmistrza

Jerzy Zakrzewski rezygnuje z funkcji burmistrza gminy. Poinformował o tym wczoraj, późnym popołudniem podczas spotkania z kierownikami wydziałów kłobuckiego magistratu. Oznacza to, że miasto czekają ponowne wybory

Magdalena Kurzak

Informacja szybko dotarła również do osób mocno zainteresowanych odejściem Jerzego Zakrzewskiego z urzędu. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy radnego Witolda Dominika. Kiedy usłyszał od nas tę informację, najpierw dostał napadu śmiechu, a później zapanowała już tylko cisza, którą przerwał dźwięk strzelającego korka od szampana. Próbowaliśmy się ponownie połączyć z panem radnym – ale bez rezultatu. Rezygnacja burmistrza jest też szeroko komentowana w kłobuckim gimnazjum, gdzie niedawno doszło do zmian. Przypomnijmy, że poprzedniego dyrektora kojarzonego z SLD zastąpił nowy dyrektor kojarzony z SLD. Poprzednik jednak nie chciał komentować sprawy. Rzucił tylko lakonicznie, że komentarz zamieści w internecie. Co było powodem rezygnacji? Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, burmistrz od dawna wspominał o internetowym hejcie na jego osobę. Nie do końca z tym problemem sobie radził, a bezpłatne porady hejteroterapeuty niewiele pomagały. Jak mówi jego bliski współpracownik, nie pomogły nawet wyjazdy poza granice gminy w celach relaksacyjnych ani pielgrzymka do Watykanu, którą odbył burmistrz. Sytuacja obecnie jest tak dynamiczna, że lokalne ugrupowanie SLD zarezerwowało w naszym tygodniku całostronicowe powierzchnie reklamowe na okoliczność przyśpieszonych wyborów. Szef struktur SLD, Krzysztof Nowak, mówi nam, że członkowie jego partii już się rozgrzewają, polerując w piwnicy jabłka typu lobo, których Rafał Orłowski – szef struktur gminnych – zakupił na tę okoliczność dwie wywrotki typu kamaz. O możliwość startu w wyborach zapytaliśmy również Macieja Biernackiego z PSL, który startował w poprzednich wyborach.
– Nie potwierdzam, ale też nie zaprzeczam, ale bardziej potwierdzam niż zaprzeczam – mówi nam wicestarosta.
Tuż przed zamknięciem gazety udało nam się skontaktować z samym zainteresowanym i zapytać o szczegóły rezygnacji. Burmistrz Zakrzewski dementuje stanowczo, jakoby powodem rezygnacji były hejty.
– Nie boję się hejtów. Odkąd syn założył mi konto na Facebooku, sam też czasami hejtuję pod pseudonimem „wujek Robak” i „doktor Hause”. Prawdziwym powodem mojej rezygnacji jest rozstanie z zastępcą, brak podwyżki oraz zawieszenie działalności kłobuckiej orkiestry dętej – mówi burmistrz.
A my mamy nadzieję, że czytając przygotowany przez nas artykuł, dobrze się Państwo bawili, bo przecież mamy dziś prima aprilis!

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

K - Centrum na Harcerskiej już otwarte (2096) + fot

Centrum przy Harcerskiej już otwarte

Jarosław Jędrysiak11 grudnia 2019
ceny śmieci

Ceny śmieci oszaleją?

Jarosław Jędrysiak10 grudnia 2019
reggae_jak_malina_6

Reggae Jak Malina

Jarosław Jędrysiak3 grudnia 2019
K - Wojownik sztuki i piewca jego talentu 1

Wojownik sztuki i piewca jego talentu

Jarosław Jędrysiak3 grudnia 2019
K - Harcerski zjazd 1

Harcerski zjazd

Jarosław Jędrysiak2 grudnia 2019
K - Damian Kulej walczy w finale The Voice of Poland

Damian Kulej walczy w finale „The Voice of Poland”

Jarosław Jędrysiak29 listopada 2019