Powiat

Pogoń Kamyk zwiększa przewagę

Drugiej wiosennej porażki w stosunku 1:5 doznali piłkarze Liswarty Popów. W spotkaniu z liderującą Spartą Lubliniec prowadzenie dla podopiecznych Tomasza Czoka uzyskał Grzegorz Kędzierski (przy piłce).
STANISŁAW WRZESIŃSKI

PIŁKA NOŻNA. W najciekawszym spotkaniu XVII kolejki grupy pierwszej prowadząca w tabeli Pogoń Kamyk 2:1 (0:0) pokonała wicelidera Gminę Kłomnice. Surowej lekcji futbolu udzielili Gromowi Miedźno w powiatowych derbach piłkarze Klubu Sportowego z Panek, strzelając podopiecznym Adama Zalewskiego aż sześć bramek

Stanisław Wrzesiński

W Kamyku prowadzenie dla gości uzyskał w 47. minucie jej najlepszy strzelec Bartłomiej Szymczyk. Cztery minuty później do wyrównania z karnego doprowadził Piotr Ściebura. Zwycięską, a zarazem16. bramke w sezonie zdobył w 65. minucie Konrad Skoczylas. Gospodarze od 83. minuty po czerwonej kartce dla Damiana Kasprzyka grali w 10-osobowym składzie, a po drugiej żółtej kartce i w konsekwencji czerwonej dla Konrada Skoczylasa kończyli spotkanie w dziewięciu. Pomimo tego osłabienia końcowy korzystny wynik dla Pogoni nie uległ zmianie i tym samym podopieczni Tomasza Kasprzyka zostali samodzielnym liderem grupy pierwszej z przewagą trzech punktów nad Gminą Kłomnice.

W wygranym wysoko – 6:0 (3:0) – derbowym spotkaniu z Gromem Miedźno bramki dla zajmującego trzecią pozycję KS-u Panki strzelali: Tomasz Pasieka, Patryk Kudła, Arkadiusz Hyra, Piotr Wręczycki, Bartosz Pławczyk i Dariusz Załęcki.

Trening strzelecki urządzili sobie piłkarze częstochowskiego Stradomia, gromiąc 9:1 (2:0) zamykający tabelę grupy pierwszej Huragan Jezioro, dla którego honorowe trafienie uzyskał w 55. minucie Łukasz Fijałkowski. Dla Stradomia, który awansował na czwarte miejsce, trzy bramki zdobył Adrian Kudryś, po dwie Dawid Nabiałek i Dawid Gierczak, a po jednej Przemysław Majczyna i Łukasz Ciecierski.

Piłkarsko odmieniona na wiosnę dzięki przyjściu m.in. grającego trenera Adriana Pasieki, Michała Załuckiego, Wojciecha Marczyka czy Adama Górskiego Victoria Częstochowa nadspodziewanie wysoko – 5:0 (3:0) – zwyciężyła Lot Konopiska. Na boisku pojawiło się kilku zawodników z przeszłością w obydwu klubach. Dla Victorii trzy gole uzyskał Oskar Korbala, a dwa Adrian Pasieka.

W powiatowych derbach grupy drugiej Amator Golce 3:1 (2:0) pokonał Liswartę Krzepice. Dla Amatora dwie bramki były dziełem Michała Wróblewskiego, a jedna Grzegorza Kuziorowicza. Liswarta uzyskała kontaktowego gola z karnego za sprawą Grzegorza Nogi. W drużynie gospodarzy zadebiutował nastoletni Jakub Lizurej.

Drugiej porażki w stosunku 1:5 doznali piłkarze Liswarty Popów. Tym razem podopieczni Tomasza Czoka, pomimo prowadzenia od szóstej minuty po celnym uderzeniu Grzegorza Kędzierskiego, nie sprostali liderującej Sparcie Lubliniec, dla której kolejno celnie strzelali pochodzący z Czarnej Wsi Karol Barzak, Tomasz Knejski, Rafał Markowski, Bogusław Borowiec i Roland Skolik.

Z drugiej wiosennej wygranej 3:2 (0:0) z Wartą Mstów cieszyli się piłkarze Piasta Przyrów, będący na zakończenie piłkarskiej jesieni „:czerwoną latarnią” tej grupy.

W II lidze zajmujący trzecie miejsce Raków Częstochowa (z Łukaszem Kmieciem z Zamłynia w składzie) 2:1 (2:0) pokonał wicelidera Wisłę Puławy, z która zrównał się punktami. Sześć punktów więcej posiada prowadząca w tabeli Stal Mielec, która na wyjeździe bezbramkowo zremisowała z Błękitnymi Stargard. W 24. kolejce (02.04., 16.00) Raków zagra na wyjeździe z Olimpią Zambrów, której barw bronią dwaj byli piłkarze częstochowskiej drużyny: 19-letni Robert Brzęczek i Maksym Kowal.

W bezbramkowym wyjazdowym pojedynku szóstego w tabeli GKS-u Tychy ze Zniczem Pruszków na boisku w 67. minucie pojawił się, zmieniając Czecha Adama Varadiego, wychowanek Liswarty Krzepice Artur Pląskowski. Kolejne całe spotkanie w drużynie Gryfu Wejherowo, który 2:0 (2:0) wygrał z Siarką Tarnobrzeg, rozegrał pochodzący z Krzepic Przemysław Mońka.

Trzech zawodników z naszego powiatu, tj. Kamil Wojtyra, Daniel Korczak i Sebastian Dobosz, wystąpiło w przegranym 1:2 (0:1) wyjazdowym spotkaniu Rakowa II Częstochowa z liderującym grupie pierwszej w IV lidze śląskiej Gwarkiem Tarnowskie Góry. Zresztą Kamil Wojtyra w 93. minucie zdobył dla podopiecznych Dawida Krzętowskiego honorowe trafienie.

Prowadzony przez mieszkańca Kłobucka, a zarazem prezesa Podokręgu Zabrze Jarosława Brysia IV-ligowy (grupa II) Gwarek Ornontowice 1:3 (0:2) przegrał w wyjazdowym spotkaniu z GTS-em Bojszowy.

Aktualny stan tabel w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.