Wiosna, ach to ty! – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Wiosna, ach to ty!

Trudno było wybrać najpiękniejszą Panią Wiosnę, gdyż każda z nich miała w sobie coś wyjątkowego.
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kłobucku
Wiosna, ach to ty!

IMPREZA. Choć aura za oknem pozostawia wiele do życzenia i w niczym jeszcze nie przypomina słonecznej wiosny, w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kłobucku widać już pierwsze symptomy tej długo wyczekiwanej pory roku. Radosne uśmiechy, młodzieńczy entuzjazm i kolorowe stroje są co roku oznaką tego, że przyroda za moment obudzi się na nowo do życia

W kłobuckim gimnazjum odbyło się uroczyste powitanie wiosny. Specjalnie na tę okazję samorząd uczniowski przygotował dla gimnazjalistów różnorodne atrakcje. Pierwszą z nich był udział w konkursie na najsmaczniejszą i najciekawszą muffinkę. Choć na co dzień szkoła promuje zdrowe nawyki żywieniowe, tym razem wyjątkowo pozwolono sobie odejść od obowiązujących zasad. Zadaniem każdej z klas było przygotowanie kolorowych babeczek, które potem poddano ocenie jurorów. Nie trzeba chyba mówić, że słodkie wypieki zachwycały nawet najbardziej zatwardziałych przeciwników słodyczy. Uczniowie postarali się, aby przygotowane przez nich muffinki przykuwały uwagę wyjątkowym smakiem, zapachem oraz niebanalnymi zdobieniami.
Po zakończeniu konkursu uczniowie spotkali się w hali sportowej, gdzie czekała już na nich kolejna atrakcja – wybór Pani Wiosny. Również i w tym przypadku gimnazjaliści nie zawiedli. Podczas pokazu zaprezentowali się komisji w zwiewnych sukienkach i stylowych kapeluszach, wzbudzając tym samym ogromny aplauz zebranej publiczności. Trudno było wybrać najpiękniejszą Panią Wiosnę, gdyż każda z nich miała w sobie coś wyjątkowego. Najgorętszą reakcję wzbudziła niewątpliwie Pani Wiosna z klasy 1 e, w której postać… wcielił się Janek Słomczyński. Zwycięzca zachwycił wszystkich pokazem, strojem oraz gracją, z jaką przechadzał się przed komisją, dlatego też werdykt był jednogłośny. Na zakończenie pierwszego dnia wiosny dokonano też wyboru „Najsympatyczniejszych” w całej szkole.
– Nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, że wiedzą, czym jest dobra i kulturalna zabawa. Cieszymy się, że tak chętnie zaangażowali się w organizację tego przedsięwzięcia – mówiła p. Katarzyna Dąbrowska, opiekunka samorządu uczniowskiego. (oprac. red.)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

przychodnia

Oddział dziecięcy nieczynny do połowy sierpnia

Jarosław Jędrysiak3 sierpnia 2020
solar

Gdzie planują farmę fotowoltaiczną?

Jarosław Jędrysiak3 sierpnia 2020
ciesla-miroslaw

Kiedy plac zabaw na Zakrzewie?

Jarosław Jędrysiak1 sierpnia 2020
pszok

Gmina odzyskuje koszty wyczyszczenia PSZOK-u

Jarosław Jędrysiak29 lipca 2020
1

WAKACYJNE REMONTY W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH

Ewa Chojnacka27 lipca 2020
Jerzy Zakrzewski

Zakrzewski z wotum zaufania i absolutorium

Jarosław Jędrysiak26 lipca 2020