Pojadą na mistrzostwa Europy – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Pojadą na mistrzostwa Europy

Aleksandra Koszczyk i Hubert Gloc (KS Wojownik Kłobuck) w Tampere podczas European Taekwondo Championships powalczą o medale.
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Pojadą na mistrzostwa Europy

TAEKWON-DO ITF. Utalentowani zawodnicy kłobuckiego Wojownika, Aleksandra Koszczyk i Hubert Gloc, wystąpią podczas rozgrywanych w dniach 28.04-01.05. w Tampere (Finlandia) Mistrzostw Europy Seniorów i Juniorów w Taekwon-do ITF

– Już w niedzielę 17 kwietnia Ola i Hubert udadzą się do Spały na 10-dniowe reprezentacyjne zgrupowanie, a stamtąd bezpośrednio polecą do Finlandii na mistrzowską imprezę – informuje Artur Osuchowski, dumny ze swoich podopiecznych trener kłobuckiego Wojownika.
Aleksandra Koszczyk (1999 r.), która na przełomie grudnia i lutego leczyła kontuzję złamanego śródstopia, wystąpi w Tampere wśród juniorek młodszych, w indywidualnych (do 55 kg) oraz drużynowych walkach. Natomiast jej rówieśnik Hubert Gloc będzie reprezentował Polskę w kategorii juniora młodszego w indywidualnych walkach (do 50 kg).
Przypomnijmy, że Aleksandra Koszczyk i Hubert Gloc to ubiegłoroczni medaliści Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, a ponadto Koszczyk wywalczyła w listopadzie 2015 roku w Szkocji drużynowe mistrzostwo Europy.
– Mimo że w mistrzostwach Europy obowiązuje system pucharowy, czyli przegrywający walkę odpada, liczę po cichu na miejsce na podium co najmniej jednego z moich podopiecznych. Swoją dotychczasową postawą na treningach oraz sportowymi umiejętnościami zasłużyli na medal mistrzowskiej imprezy – dodaje Osuchowski, mocno ściskając kciuki za swoich podopiecznych. (Sas)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

sala

Jest umowa na salę gimnastyczną

Jarosław Jędrysiak20 kwietnia 2019
yui

Zapachniało wielkanocnymi smakołykami

Ewa Chojnacka20 kwietnia 2019
seg

Segregują na niby

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2019
rtgf

Centrum Integracji i Aktywności Społecznej będzie droższe

Jarosław Jędrysiak6 kwietnia 2019
zakonczyly sie

Biorą się za przebudowę skrzyżowania

Jarosław Jędrysiak3 kwietnia 2019
beda

Przy Górniczej będą przetwarzać odpady

Jarosław Jędrysiak31 marca 2019