Kamyk, Panki, Golce

Trzy bramki Szewczyka pogrążyły Lot Konopiska

W deszczowych sobotnich powiatowych derbach prowadząca w grupie pierwszej Pogoń Kamyk 1:2 (1:0) przegrała z wiceliderem KS-em Panki. Przy piłce strzelec wyrównującej bramki Bartosz Pławczyk (Panki). STANISŁAW WRZESIŃSKI

PIŁKA NOŻNA. W sobotnich deszczowych powiatowych derbach prowadząca w tabeli grupy pierwszej częstochowskiej okręgówki Pogoń Kamyk 1:2 (1:0) uległa wiceliderowi z Panek. W niedzielnym pojedynku Amator Golce 3:4 (1:1) przegrał z liderującą grupie drugiej lubliniecką Spartą. 101. i 102. bramkę w barwach Amatora uzyskał Michał Wróblewski

Stanisław Wrzesiński

Pomimo padającego deszczu derbowy pojedynek na szczycie okręgówki zgromadził wielu kibiców. Na trybunach zasiedli m.in. burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski i były ekstraklasowy piłkarz Rakowa i Ruchu Radzionków, a jeszcze niedawno związany z Wartą Zawiercie Andrzej Wróblewski. W pierwszej połowie inicjatywa należała do gospodarzy, którzy swoją przewagę udokumentowali zdobyciem bramki z rzutu karnego. Po faulu bramkarza Panek, Damiana Janoszki, na najlepszym w tym okresie w Pogoni Mateuszu Wojciechowskim „jedenastkę” na gola zamienił Piotr Ściebura.
Od początku drugiej połowy zaznaczyła się przewaga gości. Gospodarze mieli duże trudności z upilnowaniem zwłaszcza Dawida Świtały (zmienił w przerwie Tomasza Pasiekę) oraz skrzydłowego Dawida Chrzęstka. I właśnie w 55. minucie, po zagraniu z lewej strony Świtały, Bartosz Pławczyk uprzedził w polu karnym obrońców gospodarzy, doprowadzając do wyrównania. Efektem coraz składniejszych akcji Panek była druga, a zarazem zwycięska bramka dla podopiecznych Oskara Operacza. Kolejne podanie pomiędzy dwoma zawodnikami gości wzdłuż pola karnego niefortunnie „przeciął” w 70. minucie Tomasz Napieraj, kierując piłkę do własnej bramki obok całkowicie zdezorientowanego Adriana Woszczyny.