Kłobuckie szkoły z boiskami – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Kłobuckie szkoły z boiskami

Szkoła Podstawowa nr 1 nie miała w ogóle boiska sportowego.
MAGDALENA KURZAK
Kłobuckie szkoły z boiskami

SPORT. Choć początkowo w tym roku planowano budowę boiska sportowego tylko przy Szkole Podstawowej nr 2 – miasto zdecydowało, że również przy Szkole Podstawowej nr 1 powstanie nowe boisko sportowe, o które placówka walczyła od wielu lat

Przetarg na budowę boiska sportowego przy SP nr 2 został już rozstrzygnięty. Koszt jego budowy zamknie się w kwocie 536 tys. zł.
– Budowa boiska wyniesie 309 tys. zł, reszta kwoty zostanie przeznaczona na odwodnienie terenu – mówi Jerzy Zakrzewski, burmistrz.
Boisko było warunkowo dopuszczone do użytku do końca tego roku szkolnego, później miało zostać zamknięte, a wraz z tym zamknięty miał być dostęp do wejścia do szkoły.
Miło zaskoczeni mogą być również uczniowie i kadra pedagogiczna SP nr 1, bo choć miasto nie miało w tym roku w planie budowy boiska przy tej placówce – to jednak ono powstanie. Przypomnijmy: jest to jedyna szkoła w Kłobucku, która nie posiadała w ogóle boiska. Zarówno nauczyciele, jak i rodzice uczęszczających do niej dzieci od wielu lat walczyli o jego powstanie. Obecnie przygotowywana jest specyfikacja przetargowa. Kosztorys inwestycji przy jedynce to 1,2 mln zł. Zakrzewski przyznaje, że jest to niemała kwota.
– Ze względu na nierówność terenu trzeba będzie przeprowadzić wiele prac ziemnych. Liczę jednak, że po przetargu finalna kwota będzie niższa – dodaje burmistrz, podkreślając, że budowa boiska przy SP nr 1 była od początku jego priorytetem i gdy tylko pojawiły się pieniądze z oszczędności, zdecydował się na zainwestowanie ich właśnie w tej szkole.
Realizacja obu inwestycji rozpocznie się wraz z zakończeniem roku szkolnego i potrwa do 1 września. W przyszłym roku zaplanowano budowę kolejnego boiska wielofunkcyjnego, tym razem w Libidzy. (mag)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. bielok

    25 kwietnia 2016 at 19:17

    a w Bialej kiedy bedzie boisko?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

frdg

Zaprojektują drogę przez Mokrą

Jarosław Jędrysiak24 czerwca 2019
zakrzew

Zajęli się Zakrzewem

Jarosław Jędrysiak16 czerwca 2019
protest

Czarny poniedziałek w inspekcji weterynaryjnej

Jarosław Jędrysiak15 czerwca 2019
rfv

Woźniak najbogatszym kłobuckim radnym

Jarosław Jędrysiak12 czerwca 2019
zakrzewski

Przygotowują inwestycje przy szkołach

Jarosław Jędrysiak12 czerwca 2019
kck

Folkowy jurajski festiwal na kłobuckim rynku

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2019