Powiat, A klasa

Derbowa wygrana Znicza Kłobuck z Okszą Łobodno

W piłkarskich derbach gminy Kłobuck Znicz na wyjeździe 2:1 (1:0) pokonał zajmującą trzecie miejsce Okszę Łobodno. Zwycięską bramkę dla Znicza zdobył Arkadiusz Gotszling (z lewej).
STANISŁAW WRZESIŃSKI

PIŁKA NOŻNA. W wygranych 2:1 (1:0) gminnych derbach dla podopiecznych grającego trenera Rafała Staśkiewicza bramki strzelali: w 29. minucie Karol Makles oraz w 46. minucie jeden z najlepszych zawodników spotkania, Arkadiusz Gotszling. Rozmiary porażki w 60. minucie zmniejszył Tomasz Turek

Stanisław Wrzesiński

Występująca od 51. minuty w osłabieniu po czerwonej kartce Pawła Mardosza (2 żółte) prowadząca w tabeli Olimpia Truskolasy po trzech celnych trafieniach grającego szkoleniowca Marcina Zalewskiego 3:1 (1:1) pokonała w wyjazdowym pojedynku Naprzód Ostrowy nad Okszą. Dla gospodarzy wyrównującego gola w 40. minucie strzelił Szymon Idzikowski. Ciągle bez punktowej zdobyczy, pomimo licznych przedsezonowych kadrowych zmian, pozostaje Maraton Walenczów, który na wyjeździe 1:2 (1:0) przegrał z Gromem Cykarzew, po utracie decydującej bramki po uderzeniu Marcina Gołdy w 89. minucie. Tuż przed przerwą prowadzenie dla Maratonu uzyskał Marcin Kacprzak, a wyrównał na początku drugiej połowy Mariusz Gębski.
W środę (27.04., 17.30) odbędzie się zaległe spotkanie XVIII kolejki Orzeł Kiedrzyn–Sokół Wręczyca Wielka. W grupie drugiej prowadzący w tabeli LZS Mrzygłód k. Myszkowa 4:2 (1:1) pokonał w wyjazdowym spotkaniu Spartę Szczekociny. Tracący pięć punktów wicelider Sokół Olsztyn 3:2 (3:1) zwyciężył Unię Rędziny. GLKS Siedlec Duży/Gniazdów 10:0 (pięć bramek Mateusza Kopery i trzy Bartłomieja Kazika) rozgromił przedostatnią w tabeli Wartę Zawada. W A klasie lublinieckiej po wygranej 2:1 (1:0) ze Śląskiem Koszęcin z kompletem 48 punktów prowadzi Warta Kamieńskie Młyny. Aż 11-punktową stratę posiada LKS Sieraków Śląski (1:1 z Mechanikiem Kochcice).

Aktualny stan tabeli w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.