Powiat, klasa okręgowa

Cztery bramki Jacka Rokosy

Przy piłce grający trener Amatora Golce Jacek Rokosa, który w wygranym 5:2 (1:2) spotkaniu z Orłem Psary/Babienica w ciągu zaledwie 23 minut zdobył cztery bramki.
STANISŁAW WRZESIŃSKI

PIŁKA NOŻNA. Przedostatnia, XXI kolejka rundy zasadniczej częstochowskiej okręgówki dostarczyła w obydwu grupach dużo piłkarskich emocji oraz kilku zaskakujących wyników. Drugiej z rzędu porażki doznała jeszcze niedawno liderująca grupie drugiej lubliniecka Sparta. Cztery bramki Jacka Rokosy zapewniły wygraną Amatorowi Golce. Ostatnia, XXII kolejka zadecyduje, czy w tzw. grupie mistrzowskiej, walczącej o IV-ligowy awans, zagra Warta Mstów czy Unia Kalety

Stanisław Wrzesiński

W grupie pierwszej prowadząca w tabeli Pogoń Kamyk po bramkach Damiana Ciastka w 18. oraz Konrada Skoczylasa w 69. minucie 2:1 (1:0) pokonała Lot Konopiska. Dla Lotu, grającego od 44. minuty w osłabieniu (czerwona kartka dla Łukasza Toborka), honorowego gola w 71. minucie uzyskał Łukasz Kotas. Zajmujący trzecie miejsce KS Panki 0:4 (0:1) przegrał na wyjeździe z wiceliderem Gminą Kłomnice, dla której celnie strzelali Bartłomiej Szymczyk (dwukrotnie) oraz Tomasz Kowalczyk i Bartłomiej Rak.
– Po meczu pomimo porażki podziękowałem za bardzo dobre sędziowanie Lechowi Malinowskiemu, który był ogromnie zaskoczony faktem, że przedstawiciel przegranej drużyny dziękuje również arbitrowi za przeprowadzone piłkarskie zawody, ponieważ w większości przypadków jest odwrotnie, tzn. najczęściej są pretensje lub wyzwiska – mówił wiceprezes KS-u Panki Krzysztof Brzęczek.
Cztery bramki grającego szkoleniowca Amatora Golce, Jacka Rokosy, w ostatnich 23 minutach niedzielnego spotkania z Orłem Psary/Babienica zadecydowały o wysokiej – 5:2 (1:2) – wygranej gospodarzy. Pierwsza połowa nie zapowiadała jednak tak efektownego końcowego zwycięstwa. Dla gospodarzy prowadzenie już w 9. minucie uzyskał Michał Wróblewski. Goście najpierw doprowadzili do wyrównania po celnym strzale Marcina Matyla, a następnie po golu Piotra Klabisa objęli prowadzenie. Jednak zmiana ustawienia na boisku oraz zmiana taktyki Amatora w drugiej połowie spowodowały jego przewagę, czego efektem były kolejne bramki i końcowe efektowne zwycięstwo.
Przypominamy, że decyzją Wydziału Gier OZPN Częstochowa ostatnia, XX kolejka zostanie obligatoryjnie rozegrana w sobotę 30 kwietnia (godz. 17.00).
W finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa wicelider grupy drugiej Płomień Kuźnica Marianowa 3:2 (1:1) pokonał IV-ligową Polonię Poraj. Konsekwencją pucharowej porażki Polonii była rezygnacja jej trenera Artura Minkiny, którego zastąpił duet szkoleniowy Andrzej Pawłowski–Krzysztof Całus. W I rundzie Pucharu Polski na szczeblu ŚZPN w Katowicach Płomień zmierzy się na wyjeździe, w środę 4 maja (godz. 17.00) z Unią Kalety, która w pucharowym finale na szczeblu Podokręgu Lubliniec w Kamieńskich Młynach zwyciężyła MLKS Woźniki 3:0 (0:0).

Aktualny stan tabeli w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.