Konrad Gołoś piłkarzem Amatora Golce – Gazeta Kłobucka
Powiat, klasa okręgowa

Konrad Gołoś piłkarzem Amatora Golce

W powiatowych derbach Klub Sportowy z Panek 6:0 (2:0) pokonał Huragan Jezioro. Przy piłce Bartosz Smorąg (Huragan).
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Konrad Gołoś piłkarzem Amatora Golce

PIŁKA NOŻNA. XXII kolejka zakończyła rundę zasadniczą częstochowskiej klasy okręgowej. Rywalizujące dotychczas w dwóch 12-zespołowych grupach drużyny zostały podzielone na trzy nowe 8-zespołowe podgrupy: mistrzowską (I-IV miejsce w grupach I i II) oraz dwie podgrupy spadkowe. Wygrana Unii Kalety (zwycięska bramka Adriana Golca w 92. minucie) w Koszęcinie z lubliniecką Spartą, przy równoczesnej wyjazdowej porażce Warty Mstów ze Skrą II Częstochowa, spowodowała, że w grupie mistrzowskiej zagrają podopieczni Sebastiana Lebka

Stanisław Wrzesiński

Mimo wyjazdowej porażki po dwóch bramkach Oskara Korbeli 0:2 (0:1) z częstochowską Victorią najlepszą drużyną grupy pierwszej rundy zasadniczej pozostali piłkarze Pogoni Kamyk. W grupie drugiej Lotnik Kościelec w XXII kolejce 3:3 (1:1) zremisował z Liswartą Krzepice, która dzięki wywalczonemu punktowi pozostała na ósmym miejscu w tabeli. W grupie mistrzowskiej zagra również KS Panki, który w powiatowych derbach 6:0 (trzy bramki Tomasza Pasieki) pokonał grający od 14. minuty w osłabieniu (czerwona kartka dla Patryka Belecia) Huragan Jezioro. Kolejna przegrana przedostatniego w tabeli tej grupy Orła Psary/Babienica z wiceliderem Płomieniem Kuźnica Marianowa 0:3 (0:0) spowodowała dymisję Mirosława Siei. Jego następcą został związany w niedalekiej przeszłości z Huraganem Jezioro i Ruchem Kochanowice Ignacy Młynarczyk.
Trzykrotny reprezentant Polski, Konrad Gołoś, który w polskiej ekstraklasie w barwach Polonii Warszawa, Wisły Karków oraz Górnika Zabrze rozegrał 82 ligowe spotkania, został nowym piłkarzem Amatora Golce. 33-letni Gołoś, grający na pozycji pomocnika, ostatnio był związany z występującym w IV lidze małopolskiej Orłem Piaski Wielkie.
Zgodnie z regulaminem rozgrywek klasy okręgowej w rundzie finałowej, która potrwa od 7 maja do 18 czerwca, każda z drużyn trzech podgrup rozegra siedem spotkań (dwa ostatnie terminy są obligatoryjne). Po zakończeniu rundy zasadniczej, a przed przystąpieniem do rundy finałowej uwzględnia się połowę zdobytych przez każdy zespół punktów w rundzie zasadniczej (np. 44 pkt w rundzie zasadniczej KS-u Panki = 22 pkt przed rundą finałową). W przypadku uzyskania nieparzystej liczby punktów w rundzie zasadniczej uwzględnia się połowę zdobytych punktów w rundzie zasadniczej z zaokrągleniem w górę o 0,5 pkt (np. 47 pkt Pogoni Kamyk w rundzie zasadniczej = 23,5 pkt + 0,5 pkt = 24 pkt przed rundą finałową). Najlepsza drużyna podgrupy mistrzowskiej uzyska awans do IV ligi śląskiej, a zespoły, które w podgrupach spadkowych I i II zajmą 7. i 8. miejsce, zostaną zdegradowane do A klasy.

Szczegółowe wyniki oraz aktualny stan tabel w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat, klasa okręgowa

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat, klasa okręgowa

wojtyra

Orzeł Kiedrzyn nie składa broni?

Stanisław Wrzesiński8 grudnia 2018
rey

Wysokie wygrane Znicza, Panek i Olimpii

Stanisław Wrzesiński24 listopada 2018
98

Derbowa wygrana Pogoni Kamyk

Stanisław Wrzesiński16 listopada 2018
i['

Strzeleckie kanonady Znicza i Amatora

Stanisław Wrzesiński11 listopada 2018
df

Zwycięska passa Znicza przerwana

Stanisław Wrzesiński2 listopada 2018
wew

Lekcja pokory w Truskolasach

Stanisław Wrzesiński25 października 2018