W niedzielę do urn – Gazeta Kłobucka
Starokrzepice

W niedzielę do urn

Jachimczak i Pilśniak powalczą o mandat radnego ze Starokrzepic.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
W niedzielę do urn

SAMORZĄD. Pojutrze odbędą się wybory uzupełniające do krzepickiej rady miejskiej. Zagłosują w nich mieszkańcy okręgu obejmującego część Starokrzepice

Mieszkańcy, którzy zdecydują się zagłosować, będą mieli do wyboru dwóch kandydatów. Z numerem 1 na liście figuruje Andrzej Jachimczak, z numerem 2 – Dariusz Pilśniak. Obaj kandydaci są mieszkańcami Starokrzepic. Obaj mają też na koncie działalność w samorządzie lokalnym. Jachimczak jest obecnie sołtysem Starokrzepic, Pilśniak mandat radnego gminy sprawował jeszcze w ubiegłej kadencji. Żaden z kandydatów nie startował do rady gminy w wyborach w 2014 roku. Dariusza Pilśniaka wystawia KWW Straż Pożarna Starokrzepice, Andrzeja Jachimczaka – KWW Razem dla Starokrzepic. Pilśniak ma 50 lat, Jachimczak – 60.
Głosowanie odbędzie się 8 maja w lokalu wyborczym w Starokrzepicach, na terenie zespołu szkół przy Oleskiej. Lokal czynny będzie od 7.00 do 21.00. Prawo głosowania mają mieszkańcy części Starokrzepic, dokładnie ulic: Królewskiej, Młyńskiej, Piaskowej, Rudnickiej, Słonecznej, Zawodzie oraz części Oleskiej (numery domów od 1 do 225).
Przypomnijmy jeszcze, że wybory uzupełniające odbywają się w związku z wygaszeniem w lutym mandatu radnego Józefa Bali, długoletniego samorządowca, w związku z jego śmiercią. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Starokrzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Starokrzepice

swift

Wypadek na Oleskiej

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2020
kiepura

Ostatni ośrodek bez termomodernizacji

Jarosław Jędrysiak9 stycznia 2020
asca

Zrobią parking w centrum

Jarosław Jędrysiak5 grudnia 2017
siat

Pewne wygrane Tygrysów i Victorii

Stanisław Wrzesiński29 września 2017
star

100 lat OSP w Starokrzepicach

Jarosław Jędrysiak12 sierpnia 2017
1

Spotkali się gołębiarze

Redakcja2 stycznia 2017