Powiat, klasa okręgowa

KS Panki liderem grupy mistrzowskiej

Prowadząca w grupie spadkowej II Liswarta Krzepice 3:0 (2:0) pokonała Lot Konopiska. O piłkę walczy strzelec trzeciej bramki, Kamil Ciapa (z prawej).
STANISŁAW WRZESIŃSKI

PIŁKA NOŻNA. Podopieczni Oskara Operacza, wygrywając 2:1 (0:0) w wyjazdowym spotkaniu z Unią Kalety, objęli prowadzenie w grupie mistrzowskiej częstochowskiej okręgówki. Z wysokiej wygranej cieszyli się w grupie spadkowej I piłkarze Liswarty Popów, którzy pokonali Olimpię Huta Stara 5:1 (trzy bramki Grzegorza Kędzierskiego)

Stanisław Wrzesiński

Dla KS-u Panki bramki strzelali Paweł Wręczycki oraz niespełna 17-letni Bartosz Piechel, dla którego było to pierwsze celne ligowe trafienie wśród seniorów. Rozmiary porażki w 89. minucie zmniejszył Dawid Baron. Podrażniona ubiegłotygodniową wyjazdową przegraną z Lotnikiem Pogoń Kamyk pewnie – 5:1 (2:0) – zwyciężyła Płomień Kuźnica Marianowa. Dla Pogoni gole zdobyli w końcówce pierwszej połowy Piotr Ściebura i Konrad Skoczylas oraz, w drugiej połowie, Mateusz Wojciechowski, Damian Ciastek i Przemysław Sikora (samobójcza). Ponadto dla gości w 91. minucie drogę do siatki znalazł Daniel Klyta.
Serię czterech kolejnych porażek przełamała lubliniecka Sparta, pokonując 2:1 (0:0) na wyjeździe dotychczasowego lidera Gminę Kłomnice. Po dwóch bramkach Grzegorza Nogi oraz jednej Kamila Ciapy Liswarta Krzepice pokonała Lot Konopiska 3:0 (2:0), jednocześnie utrzymując pozycje lidera grupy spadkowej II.
Po wyjazdowej derbowej wygranej Orła Psary/Babienica z Jednością Boronów 1:0 (gol w 70. minucie Krzysztofa Glafika) w strefie spadkowej znaleźli się piłkarze Amatora Golce, którzy wysoko – 1:5 (1:3) – przegrali w Częstochowie z Victorią. Dla osłabionego Amatora (brak m.in. Rokosy, Woldana, Błaszczyka, Chajdusia) celnie trafił z rzutu wolnego na 1:0 Kamil Sajecki. Natomiast dla gospodarzy bramki uzyskali Jakub Suchański (2), Michał Załucki, Adam Górski i Bartłomiej Ciura. W drugiej połowie kontuzjowanego bramkarza Konrada Związka zastąpił najlepszy strzelec zespołu – Michał Wróblewski.

Aktualny stan tabel w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.