Płomień Przystajń liderem B klasy lublinieckiej – Gazeta Kłobucka
Powiat, B klasa

Płomień Przystajń liderem B klasy lublinieckiej

W wygranym 5:0 (2:0) derbowym pojedynku ze Spartą Nowa Wieś trzy bramki dla Juniora Szarlejka, lidera grupy drugiej B klasy częstochowskiej, zdobył Bartosz Chudzik. STANISŁAW WRZESIŃSKI

PIŁKA NOŻNA. Płomień Przystajń, pokonując 3:1 (2:1) Orzeł Pawonków, objął prowadzenie w grupie mistrzowskiej B klasy lublinieckiej. W spotkaniu na szczycie grupy drugiej B klasy częstochowskiej, a zarazem powiatowych derbach, Junior Szarlejka 5:0 (2:0) zwyciężył Spartę Nowa Wieś

Dla Juniora trzy bramki strzelił Bartosz Chudzik, a po jednej Jakub Głąb i Tomasz Kozak. Pomimo wysokiej przegranej Sparta Nowa Wieś utrzymała pozycję wicelidera, gdyż zajmujący trzecie miejsce Start Soborzyce 3:3 zremisował w Rzekach Wielkich z Metalem. Przegrywający po 18 minutach 0:3 Znicz II Kłobuck ostatecznie 1:3 (bramka Michała Bujaka) uległ na wyjeździe Iskrze Mokrzesz. W następnej, XVI kolejce (28.05., 17.00) liderujący Junior zagra w Soborzycach z miejscowym Startem. W grupie pierwszej prowadząca w tabeli Warta-Callida Myszków 4:1 wygrała z wiceliderem Małą Panwią Cynków. Trzecie miejsce zajmuje Alkas Aleksandria. Bohaterem zwycięskiego meczu Płomienia Przystajń z Orłem Pawonków był zdobywca dwóch bramek Piotr Matyja. Również po faulu na nim boisko w 65. minucie był zmuszony opuścić bramkarz gości Paweł Mrugala. Drugiego gola dla gospodarzy strzelił trener Dariusz Szczepaniak, a dla gości prowadzenie uzyskał już w 1. minucie Daniel Janik. (Sas)

Aktualny stan tabeli w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.