KS Panki i Pogoń Kamyk z szansami na IV ligę – Gazeta Kłobucka
Powiat, klasa okręgowa

KS Panki i Pogoń Kamyk z szansami na IV ligę

W Boże Ciało KS Panki 2:1 (1:1) pokonały Płomień Kuźnica Marianowa.
STANISŁAW WRZESIŃSKI
KS Panki i Pogoń Kamyk z szansami na IV ligę

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze częstochowskiej okręgówki w przeciągu zaledwie czterech dni rozegrali dwie kolejki ligowe. Po dwóch wygranych – 2:1 (1:1) i 5:3 (1:3) z Płomieniem Kuźnica Marianowa – na fotel lidera powrócił klub z Panek. Na trzy kolejki przed zakończeniem tegorocznego sezonu 2015/2016 podopieczni Oskara Operacza posiadają punkt przewagi nad Pogonią Kamyk, która dwukrotnie – 2:1 (0:1) i 1:0 (0:0) – pokonała Unię Kalety

Stanisław Wrzesiński

Prowadzący w tabeli piłkarze z Panek w trzech ostatnich kolejkach zagrają z Lotnikiem Kościelec (d), Unią Kalety (d) oraz w Krupskim Młynie z lubliniecką Spartą. Natomiast wicelider z Kamyka zmierzy się kolejno ze Spartą Lubliniec (d), Płomieniem Kuźnica Marianowa (w) i Lotnikiem Kościelec (d).
Po niedzielnej piłkarskiej klęsce 2:10 (1:5) z Wartą Mstów częstochowską okręgówkę opuszcza tegoroczny beniaminek Huragan Jezioro. Jego los podzielił również IV-ligowy spadkowicz Pilica Koniecpol. Walczący o utrzymanie Grom Miedźno w dwumeczu z rezerwami III-ligowej częstochowskiej Skry wywalczył cenne cztery punkty. W zwycięskim (1:0) niedzielnym spotkaniu bramkę na wagę trzech punktów uzyskał w 8. minucie Konrad Mędrek. Dla szesnastoletniego wychowanka Gromu była to debiutancka bramka w seniorskim zespole. Ponadto w drugiej połowie wśród gospodarzy pojawili się kolejni 16-latkowie: Bartłomiej Stefański oraz debiutujący w okręgówce Mateusz Pełka.
Trzy kolejne wygrane Amatora Golce wywindowały podopiecznych Jacka Rokosy na czwarte miejsce w podgrupie spadkowej I. W czwartkowym, zwycięskim 2:0 (druga bramka Konrada Gołosia) wyjazdowym meczu z Jednością Boronów w Amatorze zadebiutował 24-letni obrońca Dawid Porwik, w przeszłości związany z III-ligowymi zespołami Pilicy Przedbórz i LZS-u Leśnica oraz IV-ligowym Grunwaldem Ruda Śląska, a ostatnio grający (runda jesienna sezonu 2014/2015) w Wyzwoleniu Chorzów (katowicka klasa okręgowa). W przypadku spadku z IV ligi śląskiej zajmujących obecnie 14. miejsce w grupie pierwszej Zielonych Żarki (uzależnione jest to od degradacji śląskich II- i III-ligowych drużyn) baraż o pozostanie w okręgówce rozegrają zespoły, które na zakończenie tegorocznego sezonu uplasują się na szóstych miejscach w podgrupach spadkowych I i II. Nowym beniaminkiem zostali natomiast piłkarze Warty Kamieńskie Młyny, którzy powracają na boiska częstochowskiej okręgówki po jednorocznej banicji.

Aktualny stan tabel w najbliższym, piątkowym numerze GK lub na e-wydaniu.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Tn hindi

    24 listopada 2019 at 13:27

    Thanks for finally talking about >KS Panki i Pogoń Kamyk z szansami na IV ligę – Gazeta Kłobucka
    <Loved it!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat, klasa okręgowa

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat, klasa okręgowa

Efektowne zwycięstwo Amatora Golce

Efektowne zwycięstwo Amatora Golce

Stanisław Wrzesiński15 listopada 2019
Derbowe triumf Liswarty Krzepice1

Derbowy triumf Liswarty Krzepice

Stanisław Wrzesiński18 października 2019
Pewna derbowa wygrana Panek w Truskolasach1 - WCZEŚNIE

Pewna wygrana Panek w Truskolasach

Stanisław Wrzesiński28 września 2019
Derbowa wygrana Amatora Golce 1 - WCZEŚNIE

Derbowa wygrana Amatora Golce

Stanisław Wrzesiński30 sierpnia 2019
Zabójcza końcówka Pogoni na wagę remisu 1 - WCZEŚNIE

Zabójcza końcówka Pogoni na wagę remisu

Stanisław Wrzesiński25 sierpnia 2019
yuj

Wygrana Pogoni na wagę utrzymania

Stanisław Wrzesiński15 czerwca 2019