KS Panki i Pogoń Kamyk z szansami na IV ligę – Gazeta Kłobucka
Powiat, klasa okręgowa

KS Panki i Pogoń Kamyk z szansami na IV ligę

W Boże Ciało KS Panki 2:1 (1:1) pokonały Płomień Kuźnica Marianowa.
STANISŁAW WRZESIŃSKI
KS Panki i Pogoń Kamyk z szansami na IV ligę

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze częstochowskiej okręgówki w przeciągu zaledwie czterech dni rozegrali dwie kolejki ligowe. Po dwóch wygranych – 2:1 (1:1) i 5:3 (1:3) z Płomieniem Kuźnica Marianowa – na fotel lidera powrócił klub z Panek. Na trzy kolejki przed zakończeniem tegorocznego sezonu 2015/2016 podopieczni Oskara Operacza posiadają punkt przewagi nad Pogonią Kamyk, która dwukrotnie – 2:1 (0:1) i 1:0 (0:0) – pokonała Unię Kalety

Stanisław Wrzesiński

Prowadzący w tabeli piłkarze z Panek w trzech ostatnich kolejkach zagrają z Lotnikiem Kościelec (d), Unią Kalety (d) oraz w Krupskim Młynie z lubliniecką Spartą. Natomiast wicelider z Kamyka zmierzy się kolejno ze Spartą Lubliniec (d), Płomieniem Kuźnica Marianowa (w) i Lotnikiem Kościelec (d).
Po niedzielnej piłkarskiej klęsce 2:10 (1:5) z Wartą Mstów częstochowską okręgówkę opuszcza tegoroczny beniaminek Huragan Jezioro. Jego los podzielił również IV-ligowy spadkowicz Pilica Koniecpol. Walczący o utrzymanie Grom Miedźno w dwumeczu z rezerwami III-ligowej częstochowskiej Skry wywalczył cenne cztery punkty. W zwycięskim (1:0) niedzielnym spotkaniu bramkę na wagę trzech punktów uzyskał w 8. minucie Konrad Mędrek. Dla szesnastoletniego wychowanka Gromu była to debiutancka bramka w seniorskim zespole. Ponadto w drugiej połowie wśród gospodarzy pojawili się kolejni 16-latkowie: Bartłomiej Stefański oraz debiutujący w okręgówce Mateusz Pełka.
Trzy kolejne wygrane Amatora Golce wywindowały podopiecznych Jacka Rokosy na czwarte miejsce w podgrupie spadkowej I. W czwartkowym, zwycięskim 2:0 (druga bramka Konrada Gołosia) wyjazdowym meczu z Jednością Boronów w Amatorze zadebiutował 24-letni obrońca Dawid Porwik, w przeszłości związany z III-ligowymi zespołami Pilicy Przedbórz i LZS-u Leśnica oraz IV-ligowym Grunwaldem Ruda Śląska, a ostatnio grający (runda jesienna sezonu 2014/2015) w Wyzwoleniu Chorzów (katowicka klasa okręgowa). W przypadku spadku z IV ligi śląskiej zajmujących obecnie 14. miejsce w grupie pierwszej Zielonych Żarki (uzależnione jest to od degradacji śląskich II- i III-ligowych drużyn) baraż o pozostanie w okręgówce rozegrają zespoły, które na zakończenie tegorocznego sezonu uplasują się na szóstych miejscach w podgrupach spadkowych I i II. Nowym beniaminkiem zostali natomiast piłkarze Warty Kamieńskie Młyny, którzy powracają na boiska częstochowskiej okręgówki po jednorocznej banicji.

Aktualny stan tabel w najbliższym, piątkowym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat, klasa okręgowa

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat, klasa okręgowa

Derbowa wygrana Amatora Golce 1 - WCZEŚNIE

Derbowa wygrana Amatora Golce

Stanisław Wrzesiński30 sierpnia 2019
Zabójcza końcówka Pogoni na wagę remisu 1 - WCZEŚNIE

Zabójcza końcówka Pogoni na wagę remisu

Stanisław Wrzesiński25 sierpnia 2019
yuj

Wygrana Pogoni na wagę utrzymania

Stanisław Wrzesiński15 czerwca 2019
bramka

Bramka Wojtala ocaliła Liswartę

Stanisław Wrzesiński1 czerwca 2019
derby

Derbowa niemoc Amatora Golce

Stanisław Wrzesiński25 maja 2019
pellet

Osiem bramek Tomasza Pasieki

Stanisław Wrzesiński18 maja 2019