Kłobuck

Kłobuccy mistrzowie rakiet

Mateusz Drzyzga, Jan Sołtysiak i Kacper Młyńczyk z kłobuckiego gimnazjum - zdobywcy szóstego miejsca w drużynowych Mistrzostwach Śląska Szkolnego Związku Sportowego Gimnazjów w Tenisie Stołowym w Zawierciu.
ARCH.

TENIS STOŁOWY. Mateusz Drzyzga, Jan Sołtysiak i Kacper Młyńczyk z kłobuckiego gimnazjum wywalczyli szóste miejsce w drużynowych Mistrzostwach Śląska Szkolnego Związku Sportowego Gimnazjów w Tenisie Stołowym w Zawierciu

W mistrzostwach startowało 16 drużyn szkolnych wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. W drodze do finału wojewódzkiego nasi tenisiści triumfowali w drużynowych mistrzostwach powiatu kłobuckiego w Krzepicach – tytuł indywidualnego mistrza powiatu wywalczył Jan Sołtysiak. Następnym etapem był półfinał mistrzostw Śląska, rozgrywany w Poczesnej, gdzie także zdecydowanie zwyciężyli zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak i indywidualnej. Mistrzem rejonu częstochowskiego został Mateusz Drzyzga.
Zawodnicy trenują na co dzień w sekcji tenisa stołowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłobucku. Wyczyn kłobuckich gimnazjalistów jest najcenniejszym tegorocznym sukcesem spośród wszystkich szkół naszego powiatu, biorąc pod uwagę wszystkie dyscypliny rozgrywane w ramach współzawodnictwa szkolnego związku sportowego 2015 / 2016. Podobny sukces szczebla wojewódzkiego zanotowali także pingpongiści kłobuckiego Zespołu Szkół nr 1 z liderem drużyny Karolem Wydmuchem, którzy po podwójnym: drużynowym i indywidualnym zwycięstwie w mistrzostwach powiatu oraz półfinałach mistrzostw Śląska wywalczyli ostatecznie IX miejsce w finale wojewódzkim w Dąbrowie Górniczej. (red)