Kto zagra w IV lidze śląskiej? – Gazeta Kłobucka
Powiat, klasa okręgowa

Kto zagra w IV lidze śląskiej?

Walczący o utrzymanie Amator Golce 1:2 (1:0) przegrał z niepokonaną w podgrupie spadkowej I częstochowską Victorią. Po raz trzeci w Amatorze zagrał trzykrotny reprezentant Polski Konrad Gołoś (przy piłce).
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Kto zagra w IV lidze śląskiej?

PIŁKA NOŻNA. W przedostatniej, VII kolejce częstochowskiej okręgówki sypnęło niespodziankami. Doszło również do kolejnej już zmiany lidera w podgrupie mistrzowskiej. Przed ostatnią, VIII kolejką w grze o IV-ligowy awans pozostały już tylko dwie drużyny z naszego powiatu, tj. Klub Sportowy z Panek i Pogoń Kamyk. Czwartym spadkowiczem z klasy okręgowej po porażce 2:3 (1:2) z Piastem Przyrów została Liswarta Lisów

Stanisław Wrzesiński

W rozegranym awansem (ze względu na odbywający się z okazji 95-lecia Unii sobotni mecz z ekstraklasowym Ruchem Chorzów) czwartkowym spotkaniu KS Panki, wygrywając 2:1 (2:1) z drużyną z Kalet, objęli ponownie prowadzenie w częstochowskiej okręgówce. Dla podopiecznych Oskara Operacza dwie pierwsze bramki uzyskali Patryk Kudła i Paweł Wręczycki, a siedem minut przed przerwą kontaktowego gola dla gości zdobył uderzeniem głową po rzucie rożnym Adrian Golec.
Dotychczasowy lider Pogoń Kamyk niespodziewanie uległa na wyjeździe Płomieniowi Kuźnica Marianowa 2:3 (1:1). Podopieczni Tomasza Juszczyka przegrywali od 10. minuty po golu Igora Woźniaka. Wyrównał w 31. minucie Damian Klekot. Sześć minut po przerwie Pogoń objęła prowadzenie po celnym strzale Adriana Raka. Do wyrównania doprowadził po godzinie gry Kamil Ślusarczyk, a zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył w 66. minucie po piłkarskim rykoszecie Mateusz Dziewoński.

KS Panki czy Pogoń Kamyk?
Jednocześnie porażki Lotnika Kościelec i Gminy Kłomnice spowodowały, że w walce o IV-ligowy awans liczą się już jedynie Panki i Pogoń. W ostatniej, sobotniej VIII kolejce posiadające jednopunktową przewagę Panki zagrają w Tworogu z lubliniecką Spartą, a Pogoń będzie podejmować trzeciego w tabeli Lotnika Kościelec. Kto wyjdzie zwycięsko z tej piłkarskiej batalii o IV ligę? Czy będzie to występująca już na tym poziomie rozgrywkowym w przeszłości drużyna z Panek, czy być może z historycznego awansu będą cieszyli się piłkarze z Kamyka – zobaczymy. Obydwa kluby posiadają bazę sportową na IV-ligowym poziomie, a więc z uzyskaniem piłkarskiej licencji nie byłoby najprawdopodobniej żadnych problemów. Ale czy stać te zespoły, patrząc na ich piłkarskie kadry (tj. zbyt krótkie ławki rezerwowych, a tym samym konieczne wzmocnienia, do których nieodzowne są zdecydowanie większe niż obecnie środki finansowe), na skuteczną walkę w silniejszej (liczne III-ligowe spadki), a zarazem powiększonej do dwóch 18-zespołowych grup IV lidze śląskiej?

Czytaj więcej w najbliższym, piątkowym numerze GK lub w poniedziałkowym e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat, klasa okręgowa

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat, klasa okręgowa

rt

Olimpia pogromcą Orła i Zielonych

Stanisław Wrzesiński8 czerwca 2018
cv

Patent Amatora na liderów okręgówki

Stanisław Wrzesiński25 maja 2018
ew

Dawid Wojtyra piłkarskim kilerem

Stanisław Wrzesiński4 maja 2018
fals

Wiosenny falstart Amatora Golce

Stanisław Wrzesiński27 kwietnia 2018
vccv

Bezbramkowy remis Olimpii z Pankami

Stanisław Wrzesiński20 kwietnia 2018
vc

Ciężka przeprawa Panek

Stanisław Wrzesiński13 kwietnia 2018