Dwudniowy piknik – Gazeta Kłobucka
Waleńczów

Dwudniowy piknik

Występy cieszyły się niemałym zainteresowaniem.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Dwudniowy piknik

IMPREZA. Wielu mieszkańców Waleńczowa i okolicy wzięło udział w dwudniowej imprezie plenerowej na placu tutejszej szkoły

Imprezę zaplanowano na cały weekend i opatrzono hasłem „Tanecznym krokiem przez świat”. To dlatego, że w różnorodnym programie artystycznym, który wystawili uczniowie podczas pikniku, znalazło się sporo tańca i układów choreograficznych. Pod kątem występu na scenie dzieci przygotowali nauczyciele, natomiast stroje dla swych pociech przygotowali rodzice.
Co roku letnia szkolna impreza w Waleńczowie to nie tylko występy dzieci, ale i zaproszony gość specjalny, czyli gwiazda imprezy. Tym razem w roli tej wystąpił zespół „Istebna”. Jeśli ktoś skojarzył jego nazwę z wsią w górach Śląska Cieszyńskiego – to słusznie. Bo stamtąd przyjechali goście – by dać w Waleńczowie porywający koncert góralskiej muzyki. Wystąpiła także częstochowianka Hania Stefaniak ze swoim zespołem. Dodatkowo i w sobotę, i w niedzielę imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem Wega.
Wyróżnikiem pikników w Waleńczowie jest nie tylko gwiazda imprezy, ale również co roku pokaźnych rozmiarów, jak na szkolny festyn, wesołe miasteczko. A tu nie tylko dmuchane zamki, ale i na przykład kolejka na prawdziwych rozkładanych torach. Poza tym organizatorzy pomyśleli o szeregu typowo festynowych atrakcji – tych dla dzieci, jak choćby malowanie twarzy, oraz tych dla dorosłych – jak stosownie zaopatrzony bufet. Stworzono więc wszelkie okoliczności, by rodzinna impreza się udała – i tak się stało, bo pod szkołą w ciągu obu dni pojawiło się wielu mieszkańców wsi i okolicy. (jar)

Galeria

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. ania

    26 czerwca 2016 at 10:35

    Piękny festyn , wspaniałe dzieciaczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Waleńczów

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Waleńczów

46

Żyją bez wody w kranach. Gmina o nich zapomniała?

Jarosław Jędrysiak5 listopada 2018
65

Pijany zatrzymany na krajówce

Jarosław Jędrysiak27 października 2018
potra

Potrąciła rowerzystkę i wjechała do rowu

Jarosław Jędrysiak1 września 2018
vbbv

W dawnej szkole zamieszkają dzieci

Jarosław Jędrysiak26 czerwca 2018
walenczow

Podczas ulewy wypadł z drogi

Jarosław Jędrysiak21 października 2017
10

Poprawki wodociągu

Redakcja23 marca 2017