Królewskie powitanie Kuby Błaszczykowskiego – Gazeta Kłobucka
Truskolasy

Królewskie powitanie Kuby Błaszczykowskiego

W piątkowy wieczór 1 lipca mieszkańcy Truskolas i okolicznych miejscowości zgotowali Jakubowi Błaszczykowskiemu spontaniczne, a zarazem niezwykle wzruszające powitanie, którego nie powstydziłyby się największe gwiazdy europejskiego i światowego futbolu.
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Królewskie powitanie Kuby Błaszczykowskiego

PIŁKA NOŻNA. Pełne niespodzianek (czego najlepszym przykładem jest mistrzowski tytuł Portugalii) Euro 2016 we Francji dobiegło w niedzielę 10 lipca końca. Niemniej ciągle w naszej pamięci pozostają piłkarskie emocje związane z tym wydarzeniem. W pamięci jednego z polskich bohaterów mistrzowskiej imprezy, Jakuba Błaszczykowskiego, pozostanie zapewne na całe życie wzruszające powitanie w jego rodzinnych Truskolasach

Stanisław Wrzesiński
Kibice jeszcze wielokrotnie w piłkarskich rozmowach będą powracać do tego najlepszego w historii polskiej piłki występu na mistrzostwach Europy, zakończonego ćwierćfinałową porażką 3:5 (w regulaminowym czasie gry i po dogrywce był remis 1:1) w karnych właśnie z mistrzowską Portugalią. Jednym z polskich bohaterów Euro 2016 był z pewnością pochodzący z Truskolas wybitny reprezentant Polski Jakub Błaszczykowski, który wielokrotnie w swoich wcześniejszych wypowiedziach podkreślał, że rodzinna miejscowość z kilku względów (tych osobistych i sportowych) jest dla niego miejscem wyjątkowym. Stąd przecież wyruszał jako mały Kuba na podbój polskiego, europejskiego i światowego futbolu, tutaj również powracał po swoich piłkarskich rozczarowaniach i porażkach, po których podnosił się jak feniks z popiołów, tutaj mieszka jego rodzina oraz grono kolegów, tutaj wreszcie ma swoich największych kibiców.
To właśnie oni w piątkowy wieczór 1 lipca zgotowali mu spontaniczne, a zarazem niezwykle wzruszające powitanie, którego nie powstydziłyby się największe gwiazdy europejskiego i światowego futbolu. Mieszkańcy Truskolas i okolicznych miejscowości przygotowały się na uroczyste powitanie swojego reprezentanta w sobotę 2 lipca. Gdy jednak późnym piątkowym popołudniem lotem błyskawicy pojawiła się wiadomość, że Kuba jest już w drodze do Truskolas, w niespełna dwie godziny, dzięki społecznościowym mediom oraz licznym SMS-om, kibice z całego naszego powiatu zorganizowali się najpierw na truskolaskim rynku, a następnie, w biało-czerwonych barwach z licznymi piłkarskimi rekwizytami (flagi, transparenty itp.), przemaszerowali pod dom babci piłkarza. Tutaj ponad tysięczny tłum piłkarskich fanów, który z każdą minutą się powiększał, oczekiwał na przybycie Kuby.

Galeria

Czytaj więcej w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Truskolasy

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Truskolasy

tr

Dzieciaki dla Niepodległej

Jarosław Jędrysiak19 listopada 2018
gi

Biegali przeciw używkom

Stanisław Wrzesiński11 listopada 2018
hh

Dołożą na kościół

Jarosław Jędrysiak4 października 2018
32

Mobilna Akademia Młodych Orłów

Stanisław Wrzesiński16 września 2018
kuba

102 mecze Jakuba Błaszczykowskiego

Stanisław Wrzesiński15 września 2018
policja4

Pijany dachował

Jarosław Jędrysiak2 września 2018