Zagrali dla Adasia – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Zagrali dla Adasia

Zwycięska piłkarska drużyna Tajgera Zawady.
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Zagrali dla Adasia

MECZ CHARYTATYWNY. Tajger Zawady, wygrywając 1:0 (0:0) z Koralem Kłobuck, triumfował w wyrównanym pod względem sportowym I Piłkarskim Turnieju Charytatywnym „Gramy dla Adasia”. Na kłobuckim orliku rywalizowało osiem 6-osobowych zespołów, złożonych zarówno z piłkarskich amatorów, jak i z zawodników na co dzień występujących w drużynach IV-ligowych, klasy okręgowej czy A- i B-klasowych naszego powiatu

Zwycięską bramkę dla Tajgera Zawady w spotkaniu finałowym (którego skład stanowili młodzi piłkarze grającej w częstochowskiej okręgówce Liswarty Popów) uzyskał znakomitym uderzeniem sprzed własnego pola karnego Radosław Plaminiak. W obydwu wcześniejszych, emocjonujących pojedynkach półfinałowych o końcowym sukcesie decydowały rzuty karne. W pierwszym derbowym półfinale kłobucki Koral, przegrywający już 1:3 z Promilem, ostatecznie doprowadził do remisu 4:4, a następnie w karnych wygrał 3:1. W drugim półfinale po remisie 1:1 Tajger okazał się lepszy od częstochowskiego Flakonu Team, wygrywając w karnych 4:3. W klasyfikacji strzelców z dorobkiem 11 bramek triumfował Jacek Rokosa (FH Koral), na co dzień grający trener występującego w częstochowskiej okręgówce Amatora Golce.
– Na pomysł organizacji charytatywnego turnieju wpadła grupa młodych adeptów futbolu na czele z Arkadiuszem Gotszlingiem i Rafałem Kudroniem. Z tą inicjatywą zgłosili się do mnie – informuje gminny radny, a zarazem współorganizator imprezy Tomasz Wałęga. – Dochód z turnieju w kwocie 1 478 złotych oraz 1/2 tony węgla został przekazany dla matki samotnie wychowującej chore dziecko. Jednocześnie z całego serca dziękuję wszystkim uczestnikom, współorganizatorom oraz sponsorom piłkarskiej charytatywnej imprezy. (Sas)

Klasyfikacja końcowa: 1. Tajger Zawady (Patryk Wers-br, Mateusz Strugacz, Jakub Radek, Radosław Plaminiak, Klaudiusz Radek, Radosław Radek, Sławomir Skwara, Przemysław Jawor, Norbert Bzdak), 2. FH Koral Kłobuck, 3. Promil Kłobuck, 4. Flakon Team, 5-8. Marbud, Porobieni, Szalke 0.7 i KS Bebzon.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

chodnik1

II ETAP BUDOWY CHODNIKA PRZY ULICY ANDERSA W KŁOBUCKU

Ewa Chojnacka3 lipca 2020
czek

CZEK DLA GMINY KŁOBUCK W RAMACH #TARCZADLASAMORZĄDÓW

Ewa Chojnacka26 czerwca 2020
zyczenia

Zakończenie roku szkolnego – życzenia

Ewa Chojnacka26 czerwca 2020
laptopy

LAPTOPY DLA SZKÓŁ

Ewa Chojnacka25 czerwca 2020
pasy-jasna

POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH GMINNYCH

Ewa Chojnacka19 czerwca 2020
urzad

Zaprojektują otoczenie urzędu

Jarosław Jędrysiak17 czerwca 2020