Powiat, A klasa

Historyczna wygrana Sparty Nowa Wieś

Beniaminek Sparta Nowa Wieś w inauguracyjnej A-klasowej kolejce pewnie pokonała Grom Cykarzew.
STANISLAW WRZESIŃSKI

PIŁKA NOŻNA. A-klasowy beniaminek Sparta Nowa Wieś pokonała Grom Cykarzew 5:1 (1:0). W gminnych derbach Znicz Kłobuck wygrał z Błękitnymi Libidza 3:0 (2:0), a Sokół Wręczyca Wielka, z pozyskanym z Popowa bramkarzem Dawidem Majchrzakiem oraz wypożyczonym z KS-u Panki Jakubem Młockiem, 3:1 (1:0) zwyciężył kolejnego beniaminka Juniora Szarlejka. Pięć bramek uzyskał dla grającej w grupie drugiej Sparty Szczekociny Krzysztof Minor w wygranym 7:2 (4:2) meczu z Małą Panwią Cynków

Stanisław Wrzesiński

Dla Sparty Nowa Wieś, debiutującej na A-klasowych boiskach grupy pierwszej, dwa gole (w tym pierwszy historyczny na A-klasowym poziomie w 34. minucie) były dziełem posiadającego IV-ligową przeszłość (Unia Rędziny) Daniela Kwaska, a kolejne Zbigniewa Bochenka, Dawida Turka i Damiana Pacha. W derbach Kłobucka, wygranych 3:0 (2:0) przez podopiecznych Andrzeja Wróblewskiego, pierwszą bramkę w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym zdobył Tomasz Gadomski, a dwie kolejne Dawid Korczak. Znicz kończył spotkanie w dziewiątkę (czerwone karki dla powracającego z Pogoni Kamyk Mariusza Pawelca oraz Tymoteusza Tekeliego), a Błękitni w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Jakuba Matysiaka w 50. minucie.
W grupie drugiej liderem została LKS Kamienica Polska po wygranej 6:0 z Wartą Zawada. W A klasie lublinieckiej spadkowicz z okręgówki Huragan Jezioro zrehabilitował się za niezasłużoną ubiegłotygodniową porażkę 0:1 w Ciasnej z Rybakiem, pokonując 4:0 (2:0) Ruch Kochanowice. Dla Huraganu celnie strzelali: Łukasz Kaczmarzyk (2) oraz Dawid Greliński i Jarosław Szymanek. W tabeli na prowadzeniu z kompletem sześciu punktów znajdują się drużyny Promienia Glinica i Błękitnych Herby.