Pierwsza IV-ligowa wygrana KS-u Panki – Gazeta Kłobucka
Powiat, IV liga

Pierwsza IV-ligowa wygrana KS-u Panki

Dla KS-u Panki w wygranym 3:1 (2:0) niedzielnym pojedynku z Ruchem II Chorzów dwie bramki zdobył walczący o piłkę Tomasz Pasieka (z prawej).
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Pierwsza IV-ligowa wygrana KS-u Panki

PIŁKA NOŻNA. W IV lidze śląskiej rozegrano II i III kolejkę, w których Klub Sportowy Panki wywalczył trzy punkty. W środę na wyjeździe wysoko przegrał z prowadzącą w tabeli Wartą Zawiercie, a w niedzielę pokonał III-ligowego spadkowicza Ruch II Chorzów

Stanisław Wrzesiński

W środowym pojedynku dwóch IV-ligowych beniaminków lepsza była Warta, która już w 6. minucie objęła prowadzenie po golu Macieja Wolnego. Po szybkim prowadzeniu inicjatywę przejęli goście z Panek, czego efektem było uderzenie Dariusza Załęckiego w słupek. W międzyczasie kontuzji stawu skokowego doznał Szymon Kowalczyk, a również poturbowany Sławomir Ogłaza dotrwał jedynie do końca pierwszej połowy, której końcówka ponownie należała do gospodarzy. Drugą bramkę dla zawiercian, po faulu Dawida Chrzęstaka, uzyskał z karnego najlepszy na boisku Michał Mąka. W drugiej odsłonie przewagę nadal posiadali piłkarze z Panek. Gospodarze skoncentrowali się na szybkich kontrach. W 87. minucie wprowadzony w drugiej połowie Dawid Karpiński po rzucie rożnym podwyższył na 3:0, a w doliczonym czasie gry, po szybkiej kontrze, końcowy wynik meczu (4:0 dla Warty) ustalił Rafał Nowak. Przypomnijmy, że przez dwa sezony (2013/2014 i 2014/2014) szkoleniowcem grającej wówczas w katowickiej okręgówce Warty Zawiercie był kłobucczanin Andrzej Wróblewski.

W niedzielnym (21.08.) pojedynku KS Panki po dwóch celnych trafieniach Tomasza Pasieki oraz bramce Sebastiana Dobosza wygrał (4:0) z rezerwami ekstraklasowego Ruchu Chorzów, dla których honorowego gola w trzeciej minucie doliczonego czasu gry zdobył Michał Bobryk. Pasieka powinien powiększyć swój dorobek bramkowy, ale zmarnował trzy znakomite okazje. III-ligowy spadkowicz przyjechał do Panek w młodzieżowym zestawieniu, m.in. z reprezentantem Polski U-16 (2000 r.) Przemysławem Bargielem, który w rundzie wiosennej ubiegłorocznego sezonu wystąpił w czterech ekstraklasowych spotkaniach. Ponadto w składzie chorzowskiej drużyny znaleźli się Jakub Wagner i Saba Dżikia, których ojcowie, Grzegorz (215 ekstraklasowych występów i mistrzostwo Polski) oraz Gruzin Mamia (190 ekstraklasowych występów), w przeszłości należeli do czołowych piłkarzy chorzowskiego Ruchu.

Galeria

Czytaj więcej w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat, IV liga

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat, IV liga

Siódma wygrana Znicza Kłobuck

Siódma wygrana Znicza Kłobuck

Stanisław Wrzesiński22 listopada 2019
Inauguracyjna IV-ligowa wygrana Znicza Kłobuck 1

Inauguracyjna IV-ligowa wygrana Znicza Kłobuck

Stanisław Wrzesiński18 sierpnia 2019
Sparingowa wygrana Znicza Kłobuck1

Sparingowa wygrana Znicza Kłobuck

Stanisław Wrzesiński24 lipca 2019
50 piłkarskie urodziny trenera Macieja Furmanka1

50. urodziny trenera Macieja Furmanka

Stanisław Wrzesiński18 lipca 2019
1

Honorowa porażka z liderującym Gwarkiem

Redakcja4 listopada 2016
8

Kolejne zmiany w terminarzu

Redakcja8 sierpnia 2016