Pięć bramek Piotra Prusko – Gazeta Kłobucka
Powiat, klasa okręgowa

Pięć bramek Piotra Prusko

W powiatowych derbach Pogoń Kamyk wygrała z osłabionym Amatorem Golce 4:0 (1:0). Przy piłce Mateusz Wojciechowski (Pogoń).
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Pięć bramek Piotra Prusko

PIŁKA NOŻNA. Rzadkim piłkarskim wyczynem popisał się Piotr Prusko, zawodnik beniaminka częstochowskiej okręgówki, LZS-u Mrzygłód k. Myszkowa, zdobywając 5 bramek w wygranym wyjazdowym pojedynku z Jednością Boronów. W powiatowych derbach Pogoń Kamyk, pokonując borykającego się z kłopotami kadrowymi Amatora Golce, awansowała na pozycję wicelidera grupy pierwszej

Stanisław Wrzesiński

Dla Pogoni, w której zagrali m.in. pozyskani z częstochowskiej Skry Alex Bednarek (ostatnio Zieloni Żarki) i Piotr Kusaj, bramki zdobyli Konrad Skoczylas, Adrian Frąc, Tomasz Piątkiewicz i Kamil Trójczak. W Amatorze zagrało natomiast trzech piłkarzy, którzy w przeszłości z powodzeniem występowali w barwach drużyny z Kamyka: Michał Wróblewski (m.in. trafił w poprzeczkę), Konrad Nowak i Adrian Sikorski.

– Mam nadzieję, że już w najbliższym, niedzielnym spotkaniu z Kłomnicami nasz sytuacja kadrowa się trochę poprawi, gdyż do drużyny dołączą Kamil Młyńczyk, Rafał Kozak i Dawid Porwik, a w przyszłości kolejni zawodnicy – mówił Marcin Nowak, prezes Amatora, nieco przygnębiony dwiema porażkami.
Również nieobecność wielu podstawowych zawodników (trwa okres urlopowy) była jednym z powodów wysokiej przegranej Gromu Miedźno (w zespole zadebiutowali 16-letni Hubert Król i o rok młodszy Szymon Jóźwiak) z częstochowską Victorią.
Prowadząca w Mstowie do 67. minuty 3:1 (2:1) Olimpia Truskolasy w ciągu ośmiu kolejnych minut tracąc trzy bramki, przegrała ostatecznie z prowadzącą w tabeli Wartą 3:4. Po wysokiej porażce 0:5 z Wartą Mstów w I kolejce do piłkarskiej równowagi powróciła Liswarta Krzepice, która zwyciężyła Piasta Przyrów (dwa gole 49-letniego Tomasza Wojtala). Znacznie wzmocniona przed sezonem Liswarta Popów 2:1 (2:0) pokonała na wyjeździe jednego z faworytów tegorocznej okręgówki, czyli częstochowski Stradom. W grupie drugiej na czele tabeli z kompletem 6 punktów znajduje się kolejny beniaminek, Warta Kamieńskie Młyny, która 2:0 (1:0) pokonała Unię Kalety.

Czytaj więcej w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat, klasa okręgowa

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat, klasa okręgowa

Efektowne zwycięstwo Amatora Golce

Efektowne zwycięstwo Amatora Golce

Stanisław Wrzesiński15 listopada 2019
Derbowe triumf Liswarty Krzepice1

Derbowy triumf Liswarty Krzepice

Stanisław Wrzesiński18 października 2019
Pewna derbowa wygrana Panek w Truskolasach1 - WCZEŚNIE

Pewna wygrana Panek w Truskolasach

Stanisław Wrzesiński28 września 2019
Derbowa wygrana Amatora Golce 1 - WCZEŚNIE

Derbowa wygrana Amatora Golce

Stanisław Wrzesiński30 sierpnia 2019
Zabójcza końcówka Pogoni na wagę remisu 1 - WCZEŚNIE

Zabójcza końcówka Pogoni na wagę remisu

Stanisław Wrzesiński25 sierpnia 2019
yuj

Wygrana Pogoni na wagę utrzymania

Stanisław Wrzesiński15 czerwca 2019