Szkoła z grantem – Gazeta Kłobucka
Lgota

Szkoła z grantem

W szkole w Lgocie zapowiadają też, że w grudniu w ramach realizacji projektu zorganizowany zostanie także turniej gier planszowych, na który zaproszeni będą uczniowie i wszyscy chętni mieszkańcy gminy.
SPLGOTA.REPUBLIKA.PL
Szkoła z grantem

KONKURS. Szkoła Podstawowa SPSK w Lgocie zdobyła grant na zajęcia rozwijające z matematyki. Projekt nauczycielki tej placówki został wybrany z grona 880 zgłoszonych do konkursu

Projekt „Matematyczna podróż”, który zostanie zrealizowany w szkole Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Lgocie, przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI. W czasie jego realizacji dzieci będą zgłębiać tajemnice brył geometrycznych, poznają matematyczne gry planszowe oraz nauczą się programować roboty. Autorką projektu takich zajęć i zarazem nauczycielką, która od września je poprowadzi, jest Ewa Izydorczyk, która w placówce w Lgocie uczy matematyki i informatyki. To jej projekt został doceniony wśród 880 zgłoszonych do konkursowego programu „mPotęga” mFundacji i Fundacji Dobra Sieć. Najciekawsze i wybrane inicjatywy otrzymywały granty na realizację w wysokości od 2 do 8 tys. złotych.
W szkole zapowiadają też, że w grudniu w ramach realizacji projektu zorganizowany zostanie także turniej gier planszowych, na który zaproszeni będą uczniowie i wszyscy chętni mieszkańcy gminy. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Lgota

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Lgota

za

Znak za mało ostrzega?

Jarosław Jędrysiak20 lutego 2019
yu

Coś słychać w sprawie odpadów?

Jarosław Jędrysiak17 lutego 2019
rgb

Lgota Co WIOŚ ustalił w sprawie odpadów?

Jarosław Jędrysiak28 stycznia 2019
dlugosza

Ropopochodne odpady pod Kłobuckiem?

Jarosław Jędrysiak20 grudnia 2018
woda

Woda zabierze nową drogę?

Jarosław Jędrysiak13 lutego 2018
mik

Mikołaj odwiedzi dzieci

Jarosław Jędrysiak4 grudnia 2017