Gmina zgarnęła unijny łup – Gazeta Kłobucka
Wręczyca Wielka, Węglowice, Piła I

Gmina zgarnęła unijny łup

Powoli kończy się żywot starego budynku wręczyckiego przedszkola, wybudowanego w 1986 roku. Nowy obiekt powinien być oddany do użytku w pierwszych tygodniach 2018 roku. A wtedy stary prawdopodobnie zostanie wyburzony.
PIOTR WIEWIÓRA
Gmina zgarnęła unijny łup

OŚWIATA. To już pewne – w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy powstanie całkiem nowa siedziba przedszkola we Wręczycy Wielkiej, a dotychczasowe siedziby przedszkoli w Węglowicach i Pile I zostaną przebudowane. Wszystkie trzy inwestycje będą dofinansowane ze środków unijnych. Gmina będzie jednak musiała także znacznie nadwerężyć własny budżet

Piotr Wiewióra

We Wręczycy bardzo liczyli oczywiście na te dotacje, ale rozstrzygnięć spodziewali się znacznie szybciej. Tymczasem decyzje o przyznaniu dofinansowań zapadły dopiero po upływie ok. 9 miesięcy od momentu złożenia wniosków. Ponadto weszły w życie zmiany w ustawie „Prawo zamówień publicznych”, dlatego dopiero pod koniec sierpnia urząd gminy mógł ogłosić pierwszy przetarg, a w ciągu następnych kilku dni zapowiada rozpoczęcie oficjalnych poszukiwań wykonawców kolejnych dwóch przedszkolnych inwestycji. Na pierwszy ogień poszła budowa przedszkola we Wręczycy Wielkiej, która w terminie 16 miesięcy (od momentu podpisania umowy z wykonawcą lub wykonawcami) ma powstać na działce przy ul. Sportowej, kupionej od Lasów Państwowych – po drugiej stronie boiska. Przedszkolaki będą jednak musiały poczekać nieco dłużej na przeprowadzkę do nowego obiektu. Po zakończeniu prac budowlanych, w ramach drugiej części zlecenia, wybrana firma będzie miała kolejne dwa miesiące na dostawę i montaż wyposażenia. Rozbicie na dwie części też wymusiło na gminie nowe prawo zamówień publicznych.

Czytaj więcej w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wręczyca Wielka, Węglowice, Piła I

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wręczyca Wielka, Węglowice, Piła I

ref

Miejsc wystarczy dla wszystkich?

Piotr Wiewióra8 lutego 2018
budowa

Budowa opóźniona, ale niezagrożona?

Redakcja5 kwietnia 2017
3

Rozpoczną budowę później

Redakcja2 listopada 2016