Częstochowa, Bielsko-Biała

Sukcesy Julii i Kacpra

Julia Pyrak na trasie XXVII Międzynarodowego Biegu Ulicznego „Złota Mila Częstochowy”.
STANISŁAW WRZESIŃSKI

BIEGANIE. Julia Pyrak, uczennica II klasy Gimnazjum w Krzepicach, a w niedalekiej przeszłości zawodniczka GOKiS-u Panki, wywalczyła III miejsce w biegu gimnazjalistek podczas odbywającego się w piątek 9 września XXVII Międzynarodowego Biegu Ulicznego „Złota Mila Częstochowy”. Kacper Ślusarek, mieszkający w Zajączkach Drugich, wywalczył awans do Mistrzostw Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce, które odbędą się 25 i 26 września w Słubicach

Stanisław Wrzesiński

W biegu gimnazjalistek na dystansie 1 mili (1609 metrów) triumfowała Natalia Kowalska (Gimnazjum Olsztyn/CKS Budowlani Częstochowa/6:17), wyprzedzając Zuzę Koch (BKL Bełchatów/6:20) oraz Julię Pyrak (6:22), która znakomitym finiszem na ostatnich dwustu metrach o zaledwie dwie sekundy wyprzedziła Gabrielę Bigdowską (Gimnazjum nr 8, Częstochowa).
W międzynarodowej biegowej imprezie, której trasa prowadziła Alejami Najświętszej Maryi Panny z metą na placu Biegańskiego, w siedmiu biegach (w tym integracyjno-rekreacyjnym na 2 mile) wystartowało ponad 800 uczestników. W biegu głównym triumfowali Ukraińcy Valentyna Kiliarska (Nikolaev/LKB Rudnik/5:08) oraz Vitalii Makynycz (4:33). Wśród mężczyzn trzecie miejsce wywalczył Szymon Kotyla (4:37), a wśród kobiet na czwartym miejscu linię mety minęła Sylwia Ślęzak (oboje CKS Budowlani Częstochowa/5:31). W biegu integracyjno-rekreacyjnym na 2 mile, w którym zwyciężył Niemiec Kevin Tepe (Pforzheim/11:43), na 20. miejscu finiszował Krystian Piechel (ZST Częstochowa/15:36), na co dzień piłkarz IV-ligowego Klubu Sportowego z Panek.
Uczeń III klasy Gimnazjum w Krzepicach, Kacper Ślusarek, podczas rozgrywanych w Bielsku-Białej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Lekkiej Atletyce wywalczył w sztafecie 4 x 100 metrów wraz z kolegami z CKS-u Budowlani Częstochowa złoty medal.
– Wynik 44,92 sztafety, biegnącej w składzie: Kacper Warzyszyński, Karol Sowa, Dominik Beśka i Kacper Ślusarek, jest nowym klubowym rekordem w tej kategorii wiekowej oraz najlepszym wynikiem w tym sezonie w Polsce – informuje Czesław Lamch, prezes i trener częstochowskich Budowlanych.
Kacper Ślusarek na mistrzowskiej imprezie pobiegnie również na dystansie 300 metrów. W Bielsku-Białej na tym dystansie, zajmując drugie miejsce wynikiem 36,63, ustanowił swój rekord życiowy.
Julia Pyrak i Kacper Ślusarek pod koniec wakacji rozpoczęli lekkoatletyczne treningi w Budowlanych Częstochowa pod kierunkiem Marka Ciuka.