Powiat, klasa okręgowa

Bramkowe festiwale w Miedźnie i Mstowie

W powiatowych derbach Liswarta Krzepice 3:1 (2:0) pokonała Liswartę Popów. Trzy bramki dla gospodarzy zdobył Rafał Kasprzak.
STANISŁAW WRZESIŃSKI

PIŁKA NOŻNA. Grom Miedźno, remisując 4:4 (2:1) w niedzielnych przedpołudniowych powiatowych derbach z Olimpią Truskolasy, wywalczył pierwszy tegoroczny ligowy punkt

Stanisław Wrzesiński

Dla podopiecznych Adama Zalewskiego, prowadzących w 55. minucie już 4:1, cztery bramki zdobył Marcin Szewczyk. Również cztery gole dla Olimpii uzyskał Cezary Tomziński. Po czwartej wygranej z rzędu na trzecie miejsce w tabeli grupy pierwszej awansował Amator Golce. W grupie drugiej z pierwszego ligowego zwycięstwa, 4:3 (2:2) z Czarnymi Starcza, cieszył się beniaminek z Sierakowa Śląskiego.
W kolejnych powiatowych derbach, odbywających się wyjątkowo w sobotnie przedpołudnie, Liswarta Krzepice po trzech trafieniach Rafała Kasprzaka 3:1 (2:0) pokonała Liswartę Popów. Dla podopiecznych Tomasza Czoka (który z powodu kontuzji opuścił boisko w 23. minucie) prowadzenie w 3. minucie uzyskał Miłosz Bielecki. Formy z poprzedniego sezonu wciąż nie potrafią odnaleźć piłkarze Pogoni Kamyk, którzy 5:5 (4:3) zremisowali na wyjeździe z Wartą Mstów. Po wygranej 2:0 (9. bramka Adama Górskiego) z Lotnikiem Kościelec nowym liderem tabeli została częstochowska Victoria. W grupie drugiej, pomimo porażki 2:3 (10 bramka Piotra Prusko) w Hucie Starej z Olimpią, przodownikiem tabeli pozostał beniaminek LZS Mrzygłód k. Myszkowa (większa liczba strzelonych bramek od posiadającej również 13 punktów Unii Kalety).

Więcej w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.