Nic się nie stało, mieszkańcy, nic się nie stało! – Gazeta Kłobucka
Panki

Nic się nie stało, mieszkańcy, nic się nie stało!

Gdyby nie mieszkańcy i pojedynczy radni – kto wie, czy o najgłośniejszej wciąż sprawie gminy Panki powiedziano by na sesji choć parę słów.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Nic się nie stało, mieszkańcy, nic się nie stało!

KONTROWERSJE. Dość dziwny przebieg miała wtorkowa sesja rady gminy w Pankach. Pierwsza po wybuchu tak zwanej seksafery. To nie radni, a głównie mieszkańcy zadawali wójtowi trudne pytania. Ku zdziwieniu obecnych do internetowych oświadczeń wójta odniosła się także przewodnicząca rady

Jarosław Jędrysiak

W kontekście ostatnich wydarzeń sesja zapowiadała się gorąco nawet od pierwszej minuty. Tymczasem początkowo wyglądało to tak, jak gdyby żaden z wątków związanych z tak zwaną seksaferą miał się podczas obrad nie pojawić.

Ani słowem
Pierwsze zaskoczenie: sprawozdanie wójta z działalności między sesjami. Bogdan Praski zawsze to sprawozdanie składał w ekspresowym tempie, więc tu nie stało się nic nowego. Ale w ciągu niespełna czterech minut swego wystąpienia w ogóle nie nawiązał do poruszającej wielu sprawy o kontekście obyczajowym, która wywiązała się wokół niego. Nie powiedział na ten temat nic! Ani słowa. Tak jakby tej sprawy w ogóle nie było. A przecież wpływa ona przynajmniej na wizerunek gminy – o ile tylko na wizerunek.
Po wystąpieniu wójta nie było w porządku formalnego punktu na zapytania radnych do jego sprawozdania. Takie zapytania jednak na sesjach w Pankach zawsze były, niezależnie więc od tego, czy teraz znalazły się w porządku obrad, pytanie do wójta padło. Jedno. I – zupełnie nie w tej bulwersującej sprawie.

Więcej w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Panki

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Panki

sesja-panki

Drożej za wywóz śmieci

Jarosław Jędrysiak24 czerwca 2020
koparka

Dworcowa do remontu

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2020
qwwq

Wodociąg pod rzeką

Jarosław Jędrysiak12 maja 2020
policja

Złamał kwarantannę, może stracić 30 tys. zł

Jarosław Jędrysiak11 kwietnia 2020
K - Złote i diamentowe gody (1653) + fot

Złote i diamentowe gody

Jarosław Jędrysiak4 marca 2020
wypadek

Wypadek na Zielonej

Jarosław Jędrysiak24 stycznia 2020