Znicz remisuje z Okszą – Gazeta Kłobucka
Powiat, A klasa

Znicz remisuje z Okszą

W gminnych derbach Znicz Kłobuck 2:2 (1:0) zremisował z Okszą Łobodno. Za chwilę padnie pierwsza bramka dla Znicza po precyzyjnym strzale Kamila Zycha.
STANISŁAW WRZESIŃSKI

PIŁKA NOŻNA. W najciekawszym derbowym spotkaniu VI kolejki A klasy częstochowskiej (grupa I) Znicz Kłobuck zremisował z Okszą Łobodno 2:2 (1:0). Gminne derby, które oglądał burmistrz Kłobucka, a w przeszłości prezes Okszy, Jerzy Zakrzewski, zgromadziły na kłobuckim stadionie najliczniejszą widownię w rundzie jesiennej

Stanisław Wrzesiński

Derbowe spotkanie stało na dobrym piłkarskim poziomie. Co najważniejsze, kibice zobaczyli cztery bramki, liczne sytuacje bramkowe i składne akcje oraz twardą, męską walkę, w której piłkarze obydwu drużyn nie oszczędzali się, dążąc do końcowego sukcesu.
Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał w 44. minucie precyzyjnym uderzeniem z pola karnego Kamil Zych. Wcześniej z prawie 40 metrów w poprzeczkę Znicza trafił z rzutu wolnego Michał Lizurej. Do wyrównania doprowadził w 53. minucie Dawid Pietrzak. Trzy minuty później Znicz prowadził 2:1 po golu Mariusza Pawelca. Remis Okszy zapewnił celny strzał Przemysława Zakrzewskiego w 80. minucie.

Więcej w najnowszym numerze GK (39) lub na e-wydaniu.