Nowiutki wóz strażacki dla Wręczycy – Gazeta Kłobucka
Powiat, Wręczyca Wielka

Nowiutki wóz strażacki dla Wręczycy

Grupa Czerwone Gitary zagrała swoje największe przeboje.
SP w Kłobucku
Nowiutki wóz strażacki dla Wręczycy

AKCJA. Na stadionie sportowym we Wręczycy Wielkiej wystąpił w sobotę zespół Czerwone Gitary. Koncert gwiazdy polskiej sceny muzycznej był jednak tylko zwieńczeniem imprezy, mającej na celu m.in. zachęcenie mieszkańców, żeby zadbali o bezpieczeństwo we własnych domach w związku z rozpoczynającym się okresem grzewczym

Impreza miała wymiar profilaktyczny, muzyczny, ale też spora jej część poświęcona była strażakom OSP. Zainaugurował ją starosta kłobucki Henryk Kiepura. Później mieszkańcy mieli okazję obejrzeć prezentację przygotowaną przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku, dotyczącą zapobieganiu śmiertelnym zatruciom czadem. To kwestie, na które komenda zwraca szczególną uwagę co roku przy okazji rozpoczynającego się sezonu grzewczego. Po raz pierwszy natomiast miała możliwość zrobić to właśnie w ten sposób.
Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych w sobotę oficjalnie odebrali także sprzęt, który ułatwi im ratowanie życia i zdrowia mieszkańców. Miejscowa jednostka z Wręczycy Wielkiej otrzymała nowy, w pełni wyposażony samochód bojowy firmy Man o wartości 787,2 tys. zł. Zakupiony został on niedawno za pieniądze Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz wręczyckiego samorządu. Dziesięć jednostek OSP otrzymało czujniki czadu ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku, jednostki działające w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym otrzymały natomiast systemy zabezpieczeń dla ratowników. Po części informacyjnej strażacy zaprezentowali swoje samochody bojowe oraz zdradzili mieszkańcom co nieco na temat obowiązków, które muszą sprawować na co dzień. Dopiero pod koniec na scenie pojawiły się Czerwone Gitary, które zagrały największe przeboje własnego autorstwa. Zwieńczeniem tego niecodziennego przedsięwzięcia był pokaz fajerwerków.
Akcję zorganizowało Starostwo Powiatowe w Kłobucku przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz wsparciu Ochotniczej Straży Pożarnej i Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej. Na wręczyckim stadionie pojawił się m.in. wicemarszałek województwa Stanisław Dąbrowa, wiceprezes Zarządu Głównego Związku OSP RP Zbigniew Meres, a także radni Sejmiku Województwa Śląskiego, samorządowcy, strażacy jednostek z całego powiatu oraz liczna grupa mieszkańców. (PW)

Galeria

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat, Wręczyca Wielka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat, Wręczyca Wielka

K - W powiecie żyje się bezpiecznie 1

W powiecie żyje się bezpiecznie

Jarosław Jędrysiak5 sierpnia 2019
a

Kto najlepszy z angielskiego?

Piotr Wiewióra7 kwietnia 2018
aaaa

Wpłynęło 349 prac. Które wyróżniono?

Piotr Wiewióra5 kwietnia 2018
1a

Aktorskie talenty zaprezentowały się we Wręczycy

Piotr Wiewióra17 grudnia 2017
zawody

Zawody pożarnicze. Kto najlepszy w powiecie?

Piotr Wiewióra3 listopada 2017
wee

Weekend z folklorem

Ewa Chojnacka11 września 2017