Mieszkańcy słusznie się obawiają? – Gazeta Kłobucka
Lgota

Mieszkańcy słusznie się obawiają?

Poważne wątpliwości i obawy mieszkańców wsi w świetle wyników kontroli WIOŚ wydają się uzaadnione.
ARCH.
Mieszkańcy słusznie się obawiają?

W batalii mieszkańców Lgoty z firmą zajmującą się rekultywacją wyrobiska pod wsią – punkt dla mieszkańców. W sprawie wypowiedział się WIOŚ

Inspektorzy częstochowskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska prowadzili kontrolę w firmie prowadzącej rekultywację. W jej wyniku stwierdzono, że na terenie wyrobiska w Lgocie firma „gospodarowała odpadami niezgodnie z posiadanym zezwoleniem na przetwarzanie odpadów” oraz „nie sporządzała wymaganej ewidencji odpadów”. Przypomnijmy, że właśnie tego dotyczyły poważne wątpliwości i obawy mieszkańców wsi, natomiast przedstawiciele spółki sugerowali, że nie mają nic do ukrycia, a wszystko odbywa się zgodnie z zasadami. Cóż, kontrola WIOŚ pokazuje tutaj inny obraz spraw.
Do firmy prowadzącej rekultywację WIOŚ wystosował pouczenie, zobowiązał do usunięcia nieprawidłowości oraz wszczął postępowanie administracyjne w sprawie wymierzenia kary pieniężnej.
Dodatkowo w związku z nieprawidłowościami, jakie stwierdził WIOŚ, oględziny w terenie na 4 października wyznaczył Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska kłobuckiego starostwa powiatowego. Do sprawdzenia przewidziano realizację decyzji starosty w sprawie kierunków rekultywacji gruntów po złożu kruszywa pod Lgotą. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Lgota

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Lgota

woda

Woda zabierze nową drogę?

Jarosław Jędrysiak13 lutego 2018
mik

Mikołaj odwiedzi dzieci

Jarosław Jędrysiak4 grudnia 2017
ccccv

Spotkanie z Mikołajem

Ewa Chojnacka28 listopada 2017
3

Znaleźli zwłoki kobiety

Redakcja13 listopada 2016
4

Śmierdząca sprawa rekultywacji

Redakcja19 września 2016
1

Szkoła z grantem

Redakcja31 sierpnia 2016