Kłobuck, Budapeszt

Trzy medale Wojownika w Pucharze Świata

12-osobowa ekipa kłobuckich wojowników z trenerem Arturem Osuchowskim.
ARCHIWUM KS WOJOWNIK KŁOBUCK

TAEKWON-DO ITF. Z sukcesami powróciła 12-osobowa grupa kłobuckich Wojowników z odbywającego się w Budapeszcie VI Pucharu Świata w Taekwon-do ITF. W drugiej co do ważności imprezie w taekwon-do w naddunajskiej stolicy wśród 2749 uczestników z 57 państw zaprezentowali się również przedstawiciele Orientu Kłobuck

Stanisław Wrzesiński

W pierwszym dniu mistrzowskiej imprezy po imponującej ceremonii otwarcia uczestnicy rozpoczęli rywalizację w konkurencjach technicznych, czyli układach formalnych. Na miejscu 5-8. uplasowali się Maciej Frydrych (Wojownik) oraz rywalizujący wśród seniorów starszych (powyżej 36 lat) w układach indywidualnych II dan Piotr Telenga (Orient). Ten sam zawodnik w indywidualnych testach siły wywalczył również miejsce 5-8.
Podczas dwóch kolejnych dni na 12 matach równocześnie odbywały się indywidualne i drużynowe walki sportowe. Brązowy medal, a zarazem pierwszy w Pucharze Świata dla kłobuckiego Wojownika, wywalczyła w walkach do 60 kg (kolorowe pasy) Wiktoria Krok. W walkach indywidualnych na wysokich miejscu 5-8. uplasowały się Aleksandra Koszczyk (do 55 kg) oraz Kinga Kantor (do 60 kg, kolorowe pasy).
Niespodziankę sprawił Mateusz Pawłowski, zajmując 5-8. miejsce w walkach do 56 kg (kolorowe pasy). W walkach na 16. miejscu zdobyli uplasowali się ostatecznie Maciej Frydrych oraz Kacper Sas. Wyjątkowego pecha w losowaniu miał utalentowany Hubert Gloc (walki do 50 kg), który już w pierwszym pojedynku trafił na reprezentanta Argentyny, późniejszego zdobywcę Pucharu Świata w tej kat. wagowej.
Medal Wiktorii Krok nie był jedynym, który pojechał do Kłobucka. Zuzanna Tomczyk, Patrycja Drabczyk oraz Aleksandra Koszczyk, wraz z koleżankami z zaprzyjaźnionego Dragona Janów, stworzyły drużynę czarnych pasów, która wywalczyła srebrny medal. Również srebrny medal wywalczyły Kinga Kantor oraz Wiktoria Krok, wspierając drużynę Dragona Janów w kategorii kolorowych pasów. Natomiast męska drużyna czarnych pasów Dragona, której częścią byli także Kacper Psuj, Maciej Frydrych oraz Hubert Gloc, zajęła piąte miejsce.
Wśród seniorów starszych ostatecznie na 5-8. miejscu po dwóch zwycięskich pojedynkach oraz nieznacznej przegranej z Argentyńczykiem uplasował się Piotr Telenga (Orient). W układach indywidualnych I dan w seniorach starszych 5-8. miejsce wywalczył kolejny zawodnik kłobuckiego Orientu, Paweł Molis. W Pucharze Świata startowali również Konrad Sitek i Paweł Telenga (obaj Orient).
– VI Puchar Świata w Taekwon-do ITF w Budapeszcie przeszedł do historii. Apetyt na medale na pewno nie został do końca zaspokojony. Niemniej wyniki Wojowników bardzo cieszą. Na tak dużą międzynarodową imprezę wybierają się najlepsi z całego świata, co przekłada się na bardzo wysoki poziom sportowy zawodów. Zajęcie miejsca w pierwszej ósemce, a nawet szesnastce, nie było proste, wymagało wcześniej zaangażowania setek godzin treningowych, motywacyjnych i organizacyjnych. Wszystkim zawodnikom, którzy uczestniczyli w Pucharze Świata, dziękuję za właściwą postawę oraz godne reprezentowanie klubu i Polski – mówi Artur Osuchowski, trener Wojownika Kłobuck.