Powiat, klasa okręgowa

Popisy Zalewskiego i Ściebury

W historycznym derbowym spotkaniu częstochowskiej okręgówki pomiędzy Olimpią Truskolasy a Amatorem Golce zwycięską bramkę w 65. minucie uzyskał grający trener gospodarzy Marcin Zalewski.
STANISŁAW WRZESIŃSKI

PIŁKA NOŻNA. Bramka Marcina Zalewskiego w 65. minucie zadecydowała o wygranej 1:0 (0:0) Olimpii Truskolasy w historycznym derbowym spotkaniu z prowadzącym w tabeli grupy pierwszej Amatorem Golce. Efektowny hat-trickiem popisał się Piotr Ściebura, zawodnik Pogoni Kamyk

Stanisław Wrzesiński

W stojącym na przeciętnym poziomie sobotnim spotkaniu w Truskolasach grający trener miejscowej Olimpii, Marcin Zalewski (9. bramka w tym sezonie), skutecznie (dobitka z trzech metrów po interwencji Przemysława Wolana) zakończył szybki kontratak gospodarzy, zainicjowany przez mieszkającego w Golcach Andrzeja Bogusa. Olimpia dwie doskonałe okazje bramkowe zmarnowała w dwóch pierwszych minutach meczu (dwukrotnie Cezary Tomziński), a Amator powinien doprowadzić do wyrównania za sprawą grającego trenera Jacka Rokosy (w ostatnim kwadransie przeszedł z obrony do ataku), lecz jego uderzenie z 5 metrów zostało zablokowane dzięki wspólnej ofiarnej interwencji pewnie broniącego w tym meczu Adriana Nalichowskiego oraz obrońców.

Więcej w najnowszym numerze GK (43) lub na e-wydaniu.