Sukcesy i plany Delfina – Gazeta Kłobucka
Kłobuck, Siemianowice Śląskie

Sukcesy i plany Delfina

Trener Mariusz Kuberski z Wiktorią Januszką, jedną z medalistek.
ARCHIWUM WŁASNE KPP DELFIN KŁOBUCK
Sukcesy i plany Delfina

PŁYWANIE. Po okresie ciężkich treningów, które miały za zadanie szybko przywrócić wysoką powakacyjną formę, 20-osobowa ekipa KPP „Delfin” Kłobuck z sukcesami uczestniczyła w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Rosomaka w Siemianowicach Śląskich

Stanisław Wrzesiński

Na ogólnopolskiej pływackiej imprezy zawodnicy pod kierunkiem Mariusza Kuberskiego wywalczyli łącznie pięć złotych i osiem srebrnych medali oraz trzy brązowe medale. W klasyfikacji generalnej (w stawce 31 klubów głównie z woj. śląskiego) triumfował UKS Piątka Chorzów przed UKS-em Wodnik Siemianowice Śląskie, a więc kluby, które swoją sportową działalność opierają na istniejących w tych miastach klasach sportowych o profilu pływackim, czego brakuje np. w Kłobucku. Pomimo tego pływacy kłobuckiego Delfina w klubowej klasyfikacji generalnej zostali sklasyfikowani na wysokim ósmym miejscu.
Ukierunkowanie zawodnika poprzez systematyczne nauczanie sportowych technik pływania od szkoły podstawowej, a w późniejszym czasie trening pływacki poprzez uczęszczanie do klasy sportowej gwarantuje sukcesy sportowe na arenie ogólnopolskiej, ale przede wszystkim prawidłowy rozwój młodego pływaka pod względem motorycznym oraz ukształtowanie odpowiedniej psychiki, pozwalającej na osiąganie wysokich wyników w sporcie w przyszłości – podkreśla Mariusz Kuberski, trener KPP „Delfin”.

Nie zwalniają tempa
Przed pływakami z Kłobucka trzy kolejne imprezy. Pod koniec października w Warszawie zawodniczki i zawodnicy z roczników 2008, 2007 i 2006 zaprezentują się podczas Ogólnopolskich Zawodów Pływackich „Od młodzika do Olimpijczyka”. 19 listopada wystartują w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Gliwicach, a 10 grudnia podczas Mikołajkowych Zawodów Pływackich w Kłobucku.
– W tym roku po wstępnej weryfikacji kłobucki „Delfin” liczy 147 zawodników (wybranych spośród 170 chętnych do wstąpienia w jego szeregi). W tym momencie nie przewidujemy żadnych nowych przyjęć do klubu. Z dziećmi i młodzieżą będziemy intensywnie pracować przez następne 10 miesięcy sezonu pływackiego 2016/2017. Oprócz trenerów (Michał Kalke, Mariusz Kuberski, Damian Przygoda) w tym sezonie wspierają nas również dwie instruktorki pływania: Aleksandra Jaskuła (opiekunka naszej najmłodszej grupy skrzatów) oraz Malwina Kalke (która pełni w naszym klubie również funkcję fizjoterapeuty – dodaje trener Michał Kalke.
Kłobuccy pływacy w pierwszym tygodniu ferii planują górski pływacki obóz zimowy w nowoczesnym kompleksie CTS-u w Nowej Rudzie (więcej informacji na powyższy temat podczas zebrania z rodzicami, które odbędzie się 4 listopada o godz. 19.00 w Zespole Szkół nr 1).

Zdobywcy medali w Siemianowicach Śląskich:
Adam Jeziorski, Wiktoria Januszka, Wiktoria Mazurek, Aleksandra Nowak, Paulina Staniszewska.
Pozostali zawodnicy „Delfina” uczestniczący w zawodach:
Patrycja Kmieć, Michalina Wydmuch, Martyna Stępień, Dominika Noga, Emilia Mięsowska, Maciej Włoszek, Kajetan Wydmuch, Kacper Smyła, Kacper Rudzki, Tomasz Profic, Kacper Paciepnik, Jakub Mięsowski, Michał Mika, Jakub Lizurej i Filip Gosławski.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck, Siemianowice Śląskie

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck, Siemianowice Śląskie