Rozpoczną budowę później – Gazeta Kłobucka
Wręczyca Wielka, Węglowice, Piła I

Rozpoczną budowę później

Chcemy tu zrobić miejsca parkingowe oraz połączenie z ul. Szkolną – mówi wójt Krawczyk o terenie, na którym stoi stary budynek przedszkola.
PIOTR WIEWIÓRA
Rozpoczną budowę później

INWESTYCJA. Nie wypalił pierwszy przetarg na budowę przedszkola we Wręczycy Wielkiej. Zainteresowane robotami budowlanymi firmy złożyły zbyt kosztowne oferty, nikt natomiast nie był zainteresowany dostarczeniem wyposażenia. Urząd ogłosił już drugi przetarg. Wiemy już także, co władze planują w miejsce starego budynku, który będzie wyburzony

Piotr Wiewióra

Z kosztorysu inwestorskiego przygotowanego na zlecenie urzędu gminy wynikało, że inwestycja może pochłonąć przeszło 7 mln zł. Wydając pozytywną dla Wręczycy decyzję, Urząd Marszałkowski w Katowicach – w oparciu o kosztorysowe dane – przyznał jej unijne dofinansowanie w wysokości ok. 4,3 mln zł. Wysokość rzeczywistej pomocy miała być dopiero znana jednak po rozstrzygnięciu przetargu, ponieważ naliczana jest procentowo. Gmina ogłosiła przetarg w sierpniu, ale na początku października musiała go unieważnić. Przy otwarciu ofert poinformowała, że na sfinansowanie budowy zaplanowała przeznaczyć nieco mniejszą kwotę, bo niespełna 6,5 mln zł. Nie miało to jednak większego znaczenia, ponieważ sumy w ofertach (złożono ich 11) były dużo większe i wahały się między ok. 9,2 mln zł i ponad 12,2 mln zł. Poza tym zostały złożone tylko na pierwszą część, obejmującą roboty budowlane, tymczasem urząd podzielił zamówienie i w drugiej, odrębnej części rozpisał dostarczenie wyposażenia dla przedszkola. Po ogłoszeniu unieważnienia postępowania nie zwlekał i sześć dni później ogłosił drugi przetarg. Termin realizacji nie uległ zmianie – to nadal 16 miesięcy.

Więcej w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wręczyca Wielka, Węglowice, Piła I

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wręczyca Wielka, Węglowice, Piła I

ref

Miejsc wystarczy dla wszystkich?

Piotr Wiewióra8 lutego 2018
budowa

Budowa opóźniona, ale niezagrożona?

Redakcja5 kwietnia 2017
2

Gmina zgarnęła unijny łup

Redakcja7 września 2016