Ściągasz nielegalnie? Spodziewaj się policji! – Gazeta Kłobucka
Lubliniec

Ściągasz nielegalnie? Spodziewaj się policji!

Ściągasz nielegalnie? Spodziewaj się policji!

UWAGA. Nielegalnie ściągnąłeś z internetu film „Drogówka”? Możesz mieć problemy z prawem. Lubliniecka policja dokonuje w związku z tym przeszukań

– Mój znajomy miał ostatnio przeszukanie w związku filmem „Drogówka” – mówi jedna z mieszkanek Lublińca.
Faktycznie miejscowa komenda prowadzi czynności związane ze ściąganiem i udostępnianiem bez zgody właściciela praw autorskich filmu pt. „Drogówka”. To element dużego postępowania, nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Częstochowie, które na obszarze jej właściwości dotyczy około tysiąca tego rodzaju zdarzeń.

Przeszukania trwają
– W odniesieniu do terenu powiatu lublinieckiego wydano około 50 postanowień o dokonaniu przeszukań. Część z nich została już wykonana, a część będzie wykonana – mówi prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.
Jak się dowiadujemy, kilku osobom postawiono już zarzuty naruszenia praw autorskich. Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą chroniącą prawa autorów „kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeśli sprawca działa nieumyślnie podlega grzywnie, jeśli jednak sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa stałe źródło dochodu, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5”. Ponadto sprawca musi liczyć się z możliwością poniesienia konsekwencji, np. odszkodowania na drodze cywilnej.

Za „Wkręconych” też ścigają
Równolegle ze śledztwem dotyczącym filmu „Drogówka” w różnych częściach Polski trwają działania związane z nielegalnym rozpowszechnianiem za pośrednictwem programów torrentowych filmu „Wkręceni”. Śledztwo, nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Białymstoku, dotyczy podobno kilkudziesięciu tysięcy tego rodzaju przypadków w kraju. (as)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Lubliniec

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Lubliniec

duda

Andrzej Duda wygrał w powiecie lublinieckim!

Adam Świerczyński3 lipca 2020
wideokonferencja

Zdalna sesja w Lublińcu

Adam Świerczyński28 kwietnia 2020
dps

Koronawirus zaatakował kolejny DPS

Adam Świerczyński21 kwietnia 2020
maseczka

Już 15 osób zmarło w powiecie lublinieckim

Adam Świerczyński20 kwietnia 2020
lekarz

Są ozdrowienia, ale i kolejne zakażenia

Adam Świerczyński18 kwietnia 2020
dps-zameczek

Przybywa zarażonych w DPS „Zameczek”. Pracownikom brakuje sił

Adam Świerczyński16 kwietnia 2020