Kolejne boisko otwarte – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Kolejne boisko otwarte

Gości powitali (od lewej): Aleksandra Klimza, dyrektor szkoły, Jerzy Zakrzewski, burmistrz Kłobucka, Magdalena Kasprzak, sekretarz gminy oraz gminni radni i przedstawiciele środowisk oświatowych.
ARCH.
Kolejne boisko otwarte

INWESTYCJA. W minionym tygodniu odbyło się kolejne otwarcie boiska wielofunkcyjnego, tym razem przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kłobucku. Łączny koszt inwestycji to 753 tys. zł. Gminie udało się pozyskać dofinansowanie na ten cel w wysokości 248 tys. zł

Społeczność szkolna czekała na tę inwestycję bardzo długo. Kilka lat temu ówczesna dyrekcja placówki organizowała nawet akcje poparcia dla realizacji tego przedsięwzięcia. Niestety, uczniowie przez wiele lat nie doczekali się boiska. „Jedynka” była dotąd jedyną szkołą w Kłobucku, która nie miała własnego boiska sportowego. W ubiegłotygodniowym otwarciu uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych, kłobuckiego oddziału ZNP, kuratorium oświaty, dyrektorzy gminnych szkół i przedszkoli, przedstawiciele kościoła, rady rodziców, nauczyciele oraz uczniowie szkoły. Gości przywitała dyrektor szkoły, Aleksandra Klimza. Natomiast ks. prałat płk dr Wiesław Lucjan Korpeta, ks. Grzegorz Dymek oraz ks. Grzegorz Banasiak wspólnie poświęcili nowe boisko. Uczniowie szkoły zaprezentowali się w programie artystycznym. Boisko wielofunkcyjne wykonano z nawierzchni poliuretanowej z polami gry do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki, bieżnią do biegów płaskich z trzema torami oraz torem do skoku w dal, zamontowano także piłkochwyty. Obiekt posiada również odwodnienie. Inwestycja kosztowała 753 tys. zł i została sfinansowana z budżetu gminy, przy finansowym wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 248 tys. zł. (mag)

Galeria

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

urzad-pracy

Urząd analizuje wnioski firm

Jarosław Jędrysiak20 października 2020
51

Kto miał oświetlić Szkolną?

Jarosław Jędrysiak19 października 2020
urzad-miejski

Rozdadzą dotacje na piece

Jarosław Jędrysiak19 października 2020
klobuck

Kontrolują ścieki (i nie tylko)

Jarosław Jędrysiak18 października 2020
przedszkole

3 osoby nie żyją, zamknięte żłobek i szkoła!

Jarosław Jędrysiak16 października 2020
pol-truck

POL-TRUCK EXPEDITION DOTARŁ DO KŁOBUCKIEJ KOMENDY

Ewa Chojnacka16 października 2020