Amerykanka wśród naszych uczniów – Gazeta Kłobucka
Miedźno

Amerykanka wśród naszych uczniów

Uczniowie ze swym amerykańskim gościem.
SP MIEDŹNO
Amerykanka wśród naszych uczniów

WIZYTA. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Miedźnie mieli okazję porozmawiać po angielsku z native speakerem, czyli osobą, dla której ten język jest językiem ojczystym

Szkołę odwiedziła Amerykanka ze stanu Minnesota, Loni Fortier. Jej wizyta to efekt współpracy placówki z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności i Nidzicką Fundacją Rozwoju „NIDA” oraz realizacji programu English Teaching, zakładającego wizyty native speakerów w szkołach. Poza Miedźnem Amerykanka odwiedzi jeszcze dziesięć innych szkół w Polsce. Co ciekawe, będzie tu też szukać przodków – bo przyznaje się do polskich korzeni. Właśnie o emigracji swych przodków z Polski do Ameryki opowiadała uczniom w Miedźnie. Do dziś jej rodzina przechowuje kufer z tej podróży z 1879 roku. Ciekawe dla naszych uczniów były też informacje na temat amerykańskiej młodzieży, przedstawiane na prezentacjach. Amerykanka jest nauczycielem akademickim i „ghost writerem”, czyli osobą piszącą przemówienia dla kadry wyższego szczebla. O tym też opowiadała uczniom. Złożyło się tego wszystkiego łącznie na pięć lekcji z uczniami klas 4-6, podczas których była też szansa zadania gościowi pytań.
– To już drugie takie spotkanie z native speakerami w naszej szkole w ciągu dwóch ostatnich lat. Mamy nadzieję, że te spotkania wpiszą się na stałe w życie naszej szkoły – mówią nauczycielki realizujące w szkole projekty programu „English Teaching”, Justyna Cichoń-Dec, Marzena Bęben i Urszula Mazurek-Deska.
Warto dodać, że projektów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, sprzyjających poznawaniu angielskiego, jest w szkole więcej. Teraz akurat realizowany jest, z udziałem 31 uczniów, „Give yourself a chance – unleash the passion” (Daj sobie szansę – uwolnij pasję). Wiąże się on z prowadzeniem zajęć z angielskiego oraz zajęć przyrodniczo-chemicznych „W pracowni alchemika” i artystycznych oraz rekreacyjnych. Dzieci pojadą też m.in. na wycieczkę do Krakowa, a warsztaty w języku angielskim będą mieć na lotnisku w Balicach. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Miedźno

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Miedźno

derejczyk

Wójt bez absolutorium i bez wotum zaufania

Jarosław Jędrysiak11 września 2020
autobus

Wraca gminna komunikacja

Jarosław Jędrysiak10 sierpnia 2020
straz

Wozy za głosowanie

Jarosław Jędrysiak5 lipca 2020
derejczyk

Spór wójta i odwołanej dyrektorki trwa w sądach

Jarosław Jędrysiak7 czerwca 2020
wq

Ile wydali na delegacje?

Jarosław Jędrysiak7 czerwca 2020
BRON

Groził bronią szwagrowi

Jarosław Jędrysiak19 maja 2020