Co z tą mapą zagrożeń? – Gazeta Kłobucka
Biała, powiat

Co z tą mapą zagrożeń?

Uruchomienie internetowej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i dostępność jej dla obszaru naszego województwa było przed miesiącem anonsowane przez policję i nagłaśniane też przez media.
ZRZUT EKRANU
Co z tą mapą zagrożeń?

BEZPIECZEŃSTWO. Nasz czytelnik twierdzi, że jego interwencja dotycząca przypadku nieprawidłowego parkowania, zgłoszona za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń, zostało zlekceważone przez policję. Sprawdzamy ten problem u źródła

Jarosław Jędrysiak

Uruchomienie internetowej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i dostępność jej dla obszaru naszego województwa było przed miesiącem anonsowane przez policję i nagłaśniane też przez media. Artykuł na ten temat był i na naszych łamach. Mapa umożliwia internaucie oznaczenie w konkretnym miejscu powiatu istniejącego zagrożenia bezpieczeństwa. Różnego rodzaju: od nagminnie przekraczanych prędkości jazdy i przypadków złego parkowania poprzez zaobserwowane przypadki wandalizmu po wskazanie miejsc, gdzie w podejrzanych celach gromadzą się nieletni lub też gdzie w miejscach publicznych spożywany jest alkohol. Zgłoszenia są od razu widoczne na mapie, przy czym z podziałem na te w toku weryfikacji ich przez policję i te, które zostały potwierdzone. Tu jednak ktoś dostrzegł już pewne niepokojące zjawisko.

Ktoś kasuje zgłoszenia?
– Korzystając z możliwości strony internetowej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dokonałem zgłoszenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które polega na nieprawidłowym parkowaniu przy cmentarzu w Białej. Skoro każde takie dokonane zgłoszenie zgodnie z regulaminem portalu jest weryfikowane, to ze zdziwieniem przyjąłem, iż po kilku dniach od dokonanego zgłoszenia zostało ono usunięte, jako nieistotne, przez administratora, w którego imieniu działa zapewne funkcjonariusz policji – informuje nas nasz czytelnik (dane znane redakcji).

Więcej w najnowszym numerze GK (44) lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Biała, powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Biała, powiat

bv

Fatum nad pogotowiem?

Jarosław Jędrysiak23 września 2018
1

III-ligowa inauguracja dla siatkarzy z Białej

Redakcja3 października 2016