Znaleźli zwłoki kobiety – Gazeta Kłobucka
Lgota

Znaleźli zwłoki kobiety

Ostatecznie odpowiedź co do przyczyn śmierci kobiety może dać dopiero sekcja zwłok, którą zarządziła prokuratura.
ARCH.
Znaleźli zwłoki kobiety

Makabrycznego odkrycia dokonano w przedostatni czwartek nieopodal Lgoty

Osoby, które na skraju lasu, a dość już daleko od drogi krajowej w Lgocie zbierały grzyby, zauważyły leżącą tam starsza kobietę, nie dającą oznak życia. Niezwłocznie zawiadomienie trafiło na policyjną dyżurkę.
– Zgłoszenie otrzymaliśmy 3 listopada około 10.15. Na miejsce udał się lekarz, który stwierdził zgon kobiety. Przeprowadzono też niezbędne czynności z udziałem prokuratora rejonowego z Częstochowy – relacjonuje sierż. szt. Kamil Raczyński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.
Jak się okazało, dzień wcześniej zaginięcie 70-latki zgłosiła jej rodzina.
– Według informacji uzyskanych od krewnych kobieta wybrała się z domu na cmentarz. Nie mogąc się doczekać jej powrotu, rodzina zgłosiła nam jej zaginięcie. Wszczęliśmy poszukiwania. Sprawdziliśmy szpitale, informacja o zaginionej trafiła też do wszystkich taksówkarzy i do komunikacji miejskiej. Powiadomiliśmy też wszystkie ościenne jednostki policji – informuje sierż. szt. Agnieszka Toborek, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.
Policjanci z Kłobucka trafnie skojarzyli o dzień wcześniejszą informację o poszukiwaniu kobiety z prowadzonym przez siebie postępowaniem dotyczącym odnalezionej denatki.
– Możliwe było ustalenie tożsamości tej osoby. To 70-letnia mieszkanka Częstochowy poszukiwana od 2 listopada jako zaginiona – dodaje Raczyński.
Według wstępnych oględzin, dokonanych na miejscu odnalezienia zwłok, brak jest śladów udziału osób trzecich w zdarzeniu, brak też widocznych obrażeń ciała 70-latki. Ostatecznie odpowiedź co do przyczyn jej śmierci może dać dopiero sekcja zwłok, którą zarządziła prokuratura.
Pozostaje też do ustalenia, w jaki sposób kobieta znalazła się przy lesie pod Lgotą. Oraz czy jej śmierć, na pierwszy rzut oka wyglądająca na spowodowaną przez przyczyny naturalne, rzeczywiście nastąpiła z takiego powodu. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Lgota

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Lgota

woda

Woda zabierze nową drogę?

Jarosław Jędrysiak13 lutego 2018
mik

Mikołaj odwiedzi dzieci

Jarosław Jędrysiak4 grudnia 2017
ccccv

Spotkanie z Mikołajem

Ewa Chojnacka28 listopada 2017
1

Mieszkańcy słusznie się obawiają?

Redakcja17 października 2016
4

Śmierdząca sprawa rekultywacji

Redakcja19 września 2016
1

Szkoła z grantem

Redakcja31 sierpnia 2016