Znaleźli zwłoki kobiety – Gazeta Kłobucka
Lgota

Znaleźli zwłoki kobiety

Ostatecznie odpowiedź co do przyczyn śmierci kobiety może dać dopiero sekcja zwłok, którą zarządziła prokuratura.
ARCH.
Znaleźli zwłoki kobiety

Makabrycznego odkrycia dokonano w przedostatni czwartek nieopodal Lgoty

Osoby, które na skraju lasu, a dość już daleko od drogi krajowej w Lgocie zbierały grzyby, zauważyły leżącą tam starsza kobietę, nie dającą oznak życia. Niezwłocznie zawiadomienie trafiło na policyjną dyżurkę.
– Zgłoszenie otrzymaliśmy 3 listopada około 10.15. Na miejsce udał się lekarz, który stwierdził zgon kobiety. Przeprowadzono też niezbędne czynności z udziałem prokuratora rejonowego z Częstochowy – relacjonuje sierż. szt. Kamil Raczyński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.
Jak się okazało, dzień wcześniej zaginięcie 70-latki zgłosiła jej rodzina.
– Według informacji uzyskanych od krewnych kobieta wybrała się z domu na cmentarz. Nie mogąc się doczekać jej powrotu, rodzina zgłosiła nam jej zaginięcie. Wszczęliśmy poszukiwania. Sprawdziliśmy szpitale, informacja o zaginionej trafiła też do wszystkich taksówkarzy i do komunikacji miejskiej. Powiadomiliśmy też wszystkie ościenne jednostki policji – informuje sierż. szt. Agnieszka Toborek, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.
Policjanci z Kłobucka trafnie skojarzyli o dzień wcześniejszą informację o poszukiwaniu kobiety z prowadzonym przez siebie postępowaniem dotyczącym odnalezionej denatki.
– Możliwe było ustalenie tożsamości tej osoby. To 70-letnia mieszkanka Częstochowy poszukiwana od 2 listopada jako zaginiona – dodaje Raczyński.
Według wstępnych oględzin, dokonanych na miejscu odnalezienia zwłok, brak jest śladów udziału osób trzecich w zdarzeniu, brak też widocznych obrażeń ciała 70-latki. Ostatecznie odpowiedź co do przyczyn jej śmierci może dać dopiero sekcja zwłok, którą zarządziła prokuratura.
Pozostaje też do ustalenia, w jaki sposób kobieta znalazła się przy lesie pod Lgotą. Oraz czy jej śmierć, na pierwszy rzut oka wyglądająca na spowodowaną przez przyczyny naturalne, rzeczywiście nastąpiła z takiego powodu. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Lgota

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Lgota

wypadek

Walnął autem w płot

Jarosław Jędrysiak28 lipca 2020
cross

Urządzają motocross na dziko

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2019
policja

Dopadli „niecierpliwych”

Jarosław Jędrysiak8 czerwca 2019
yujh

W sprawie odpadów – cisza

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2019
za

Znak za mało ostrzega?

Jarosław Jędrysiak20 lutego 2019
yu

Coś słychać w sprawie odpadów?

Jarosław Jędrysiak17 lutego 2019